Nelabvēlīgie laikapstākļi kavē sākt ostas ārkārtas padziļināšanas darbus Pāvilostā

Nelabvēlīgie laika apstākļi kavē sākt ārkārtas padziļināšanas darbus Pāvilostā ostas vārtos, kur izveidojies smilšu sanesums, traucējot kuģu kustību, informē ostas pārvaldnieks Ronalds Griškēvičs.

"Ir ļoti nepiemēroti laikapstākļi - gan pārāk zema gaisa temperatūra, gan liels vējš. Pirmdien par spīti nelabvēlīgajiem laikapstākļiem notika mēģinājums sākt padziļināšanas darbus, bet pārplīsa hidrauliskā caurule. Tagad gaidām, pirmkārt, rezerves detaļu, lai varētu salabot tehniku, un, otrkārt, piemērotus laikapstākļus," atzina Griškēvičs.

Neskatoties uz aizkavēšanos, pavisam vēl nav zudusi cerība, ka līdz janvāra beigām padziļināšanas darbus izdosies veikt tiktāl, lai visi kuģi atkal varētu izmantot ostu. "Ja drīzumā varēs salabot tehniku un iekritīs labvēlīgi laikapstākļi, tad vēl varētu pagūt," piebilda ostas pārvaldnieks.

Jau ziņots, ka pērn oktobrī un novembrī Pāvilostas ostas vārtos izveidojās smilšu sanesums, kas tiek skaidrots ar vēja virziena un ūdens līmeņa izmaiņām Sakas upē. Smilšu sanesums netraucē mazo kuģu kustību, bet ir šķērslis "Baltikas" tipa vidēja izmēra zvejas traleriem - trīs šādi Pāvilostas zivju pārstrādes uzņēmumam "N Stars" piederošie traleri pašlaik spiesti izmantot Liepājas ostu. Tie ir lielākie kuģi, kas parasti izmanto Pāvilostas ostu, - citiem kuģiem smilšu sanesums netraucē, piebilda Griškēvičs.

Lai steidzami risinātu problēmu, ar cenu aptaujas palīdzību tika meklēts padziļināšanas darbu veicējs. Lai gan bijuši piedāvājumi arī no ārzemju kompānijām, par izdevīgāko gan izmaksu, gan darbu paveikšanas ātruma ziņā atzīts Latvijas kompānijas SIA "BGS" piedāvājums. Pāvilostā tika nogādāts zemes sūcējs, un ir veikti sagatavošanās darbi, lai sāktu padziļināšanas darbus. Tas, cik ilgā laikā tos izdosies pabeigt, būs atkarīgs no laika apstākļiem.

Padziļināšanas darbu izmaksas, kas tiek lēstas 10 000-15 000 latu apmērā, segs Pāvilostas novada pašvaldība. Minimālais smilšu apjoms, ko plānots izsmelt, ir 1800 kubikmetri. Kuģu satiksmei padziļināšanas darbi netraucēs.

Pievieno komentāru

Pāvilostā