Modinās pelēko kāpu 2

Sestdien, 29. martā pulksten 10.00 sāksies talka jaunajā dabas liegumā – Pāvilostas pelēkajā kāpā.

Sakopt pēc ziemas nesen dabas lieguma statusu ieguvušo pelēko kāpu un ieteikt idejas tās turpmākajai apsaimniekošanai, mudina biedrības “Zemes draugi” pārstāve Guna Grimsta.

 Talkas dalībnieki tiek aicināti sestdien, pulksten 10.00 pulcēties Kalna ielas auto stāvlaukumā.

No pulksten 10.05 līdz 12.00 plānots savākt pa ziemu sakrājušos gružus.

Pēc talkas, pulksten 12, par sešus gadus ilgušajām aktivitātēm kāpas aizsardzībā stāstīs Pāvilostas jaunsargi un vidusskolēni.

“Šī būs pirmā talka, kopš kāpa ieguvusi dabas lieguma statusu un iekļauta Natura 2000 teritoriju sarakstā,” zina teikt G. Grimsta. Viņa aicina kā dāvanu kāpai sagatavot ieteikumus Dabas aizsardzības plāna izstrādei.

Arī ieteikumus pašvaldībai un vietējiem iedzīvotājiem, lai viņi apzinātos, cik svarīga šī teritorija ir dabas daudzveidības saglabāšanai. Tiks gaidītas arī idejas, kā veicināt lieguma teritorijai pieguļošo īpašumu apsaimniekošanu.

Pulksten 13.30 paredzēts cienasts – kūpinātas zivis pāvilostnieku gaumē. Bet savu viedokli par kāpu katrs interesents varēs izteikt un aizstāvēt no pulksten 14 līdz 14. 40 motelī “Vēju paradīze”.

Talkas dalībnieki tiek aicināti aktīvi fotografēt visas norises, lai līdz Pāvilostas pilsētas svētkiem 3. maijā izveidotu fotoizstādi, ko paredzēts izvietot pilsētas kultūras namā.


 

Pievieno komentāru

Komentāri 2

talciniece

kapec vecas bildes? Kristapsona tur nebija!!!

pirms 13 gadiem, 2008.03.31 15:41

Pāvilostā