Mežkopjus gaida vērienīgs pasākums

“Meža ABC” var apgūt, izglītošanos apvienojot ar atpūtu. To meža īpašniekiem, viņu ģimenēm un visiem interesentiem centīsies pierādīt daudzpusīgs pasākums.

Pasākums “Meža ABC” notiks 10. maijā no pulksten 10 līdz 18 Kuldīgas rajona Padures pagastā pie Nabas ezera, līdzās atpūtas bāzei “Nabīte”. To organizē Valsts meža dienesta Konsultāciju pakalpojuma centra Kuldīgas nodaļa.

Projekta vadītāja Sigita Vaivade pastāsta, ka jau 9. maijā tur pulcēsies skolēni, lai iepazītos ar procesiem mežā.

Savukārt 10. maijā tiks piedāvāta izglītojoša un atpūtas programma visām paaudzēm. 20 meža pieturās, pildot praktiskus uzdevumus, varēs iepazīties ar visu meža audzēšanas ciklu. Būs tehnikas paraugdemonstrējumi, un varēs vērot, kā strādā kokkopji-arboristi. 

Atpūtu pie ugunskura papildinās meža golfs un dažādas spēles. Darbosies zaļais tirdziņš, kurā tiek solīta plaša košumkrūmu un puķu izvēle. Organizatori apgalvo, ka pasākumā būs neredzēti izstrādājumi no meža materiāliem, kā arī varēs gūt idejas, kā no tiem izgatavot mēbeles.

Bērnu zīmējumus un dzejoļus varēs iepazīt izstādē “Mans veltījums Latvijai Meža dienu 80. dzimšanas dienā”. Bez tam ikvienam būšot iespēja loterijā vinnēt pasākuma atbalstītāju balvas.

Pērn pasākumu “Meža ABC” apmeklēja vairāk nekā 500 skolēnu un tikpat meža īpašnieku ar ģimenēm, un tas saņēma meža nozares gada balvas “Zelta čiekurs” atzinību.

Sīkāku informāciju var saņemt pa tālruni 63323955, 29103658 vai e-pastu sigita.vaivade@kpc.vmd.gov.lv.

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā