Meža ceļu salabo, kad dubļu laiks garām

Trīs mēnešu ilgā cīņa par meža ceļa salabošanu Vērgales pagastā vainagojusies panākumiem. Baļķvedēju februārī sabojātais ceļš šonedēļ ir salabots. Kopš februāra “Lauru” saimnieks Oļģerts Vainovskis nevarēja ar auto aizbraukt līdz mājām. Transportlīdzekli vērgalnieks atstāja pusotru kilometru no mājām, mežmalā.

Turpat pusmetru dziļās bedres pirmdien nolīdzinātas, un O. Vainovskis beidzot varēja aizbraukt līdz mājām ar auto.

Tomēr ar padarītā darba kvalitāti “Lauru” saimnieks nav apmierināts: “Man vēl ceļš jāizlīdzina ar lāpstu.” Viņš nobažījies, ka pēc lietus ceļš atkal kļūs neizbraucams, jo mežizstrādes uzņēmums koksni vēl nav pabeidzis vest. “Ka nesanāk tā, ka vakarā sētā iebraucu, bet no rīta ārā vairs netieku.” Lai šāda situācija nerastos, “Lauru” saimniekam solīts piezvanīt un brīdināt, kad baļķvedēji ieradīsies.

Ceļu salabojis uzņēmums “Latsin”, kas cirsmā veica mežizstrādi. Ātrāk to nevarēja salabot laika apstākļu dēļ. Meža ceļa posma rekonstrukcija paredzēta nākamgad, un to veiks VAS “Latvijas Valsts meži”. Pēc rekonstrukcijas cirsmas šajā apgabalā vairs netikšot izsolītas, tādēļ “Lauru” saimniekam ceļš neērtības vairs nesagādāšot, sola meža īpašnieks.

Iemesls, kādēļ meža ceļi šogad stipri cietuši visā valstī, ir siltā ziema. Laika apstākļu dēļ šogad uz meža ceļiem netika noteikti pārvadājumu ierobežojumi. Slēdzot ceļus uz visu ziemu, tiktu sagrauta mežsaimniecības nozare, skaidro speciālisti.

Pievieno komentāru

Pāvilostā