Liepājas jahtu centrs un "Pāvilosta Marina" saņems Zilo karogu

Šodien plkst.12, atklājot Latvijā oficiālo peldsezonu, viesnīcā "Radisson Blu Daugava" norisināsies "Zilā karoga" un 2013.gada Nacionālā peldvietu kvalitātes sertifikāta pasniegšana pašvaldību un jahtu ostu pārstāvjiem. Pasākuma laikā tiks izziņotas arī Latvija "Zilā karoga" aktivitātes, pastāstīja Vides izglītības fonda pārstāvis Jānis Ulme. Zilais karogs tiks arī Liepājai un Pāvilostai.

Šajā sezonā uz "Zilo karogu" Latvijā pretendēja 18 kandidāti, no tiem starptautiskajai žūrijai tika izvirzītas 14 peldvietas un jahtu ostas.

Saskaņā ar "Zilā karoga" Starptautiskās žūrijas lēmumu šogad "Zilais karogs" piešķirts desmit peldvietām un trīs jahtu ostām, kā arī vēl sešām peldvietām piešķirts Nacionālais peldvietu kvalitātes sertifikāts.

"Zilais karogs" šovasar tiks pacelts Ventspils pilsētas peldvietā, Lielā Stropu ezera peldvietā Daugavpilī, Vakarbuļļu peldvietā Rīgā, Abragciema peldvietā Engurē, Mārtiņsalas peldvietā Kuldīgā, Radžu peldvietā Jēkabpilī, kā arī Jaunķemeru, Majoru, Bulduru un Dzintaru peldvietās Jūrmalā.

No jahtu ostām "Zilais karogs" piešķirts Liepājas jahtu centram, "Pāvilosta Marina" un Kapteiņu ostai Kuivižos.

Savukārt Nacionālais peldvietu kvalitātes sertifikāts, kas ir otra augstākā kvalitātes zīme peldvietām Latvijā, piešķirts Saulkrastu pilsētas peldvietai, Vecāķu peldvietai Rīgā, Kauguru peldvietai Jūrmalā, Mellužu peldvietai Jūrmalā un Peldvieta pie stadiona Liepājā.

Ventspils pilsētas peldvieta "Zilā karoga" apbalvojumu saņems jau piecpadsmito gadu pēc kārtas, savukārt pirmo reizi to saņems Kuivižu jahtklubs.

"Zilais karogs" ir pasaulē populārākais tūrisma ekosertifikāts. "Zilā karoga" kritēriju ieviešana nodrošina pilnvērtīgu metodoloģiju peldvietu apsaimniekošanai, ņemot vērā vides aizsardzības un ilgtspējīgas attīstības faktorus. Iesaistoties programmā, pašvaldības īsteno arī plašākas vides informācijas un izglītības iniciatīvas.

Pievieno komentāru

Pāvilostā