Laika apstākļi joprojām kavē kuģa "Romanka" novilkšanu no sēkļa

Nepiemēroto laika apstākļu dēļ joprojām ir apgrūtināta Ziemupē pie Akmeņraga uz sēkļa uzskrējušā poļu transporta kuģa "Romanka" glābšana, aģentūru LETA informēja Jūras spēku preses pārstāve Liene Ulbina.

Jūrā joprojām ir augsti viļņi, kas apgrūtina velkoņa pietuvošanos avarējušajam Polijas transporta kuģim.

Jau ziņots, ka arī vakar laika apstākļu dēļ glābšanas darbi bija apgrūtināti, taču tika veikti nepieciešamie sagatavošanās darbi, lai jebkurā brīdī varētu sākt glābšanas darbus.

Kā aģentūrai LETA vakar stāstīja velkoņu kompānijas SIA "PKL Flote" vadītājs Sergejs Odincovs, notiek sagatavošanās darbi, lai velkonis varētu pietuvoties uz sēkļa uzskrējušajam kuģim. "Velkonis ir aptuveni vienu kilometru no kuģa. Mēs esam sameklējuši tauvas viena kilometra garumā un mēģināsim sākt glābšanas darbus," teica Odincovs.

Latvijas Jūras administrācijas sabiedrisko attiecību speciāliste Sarma Kočāne aģentūrai LETA iepriekš sacīja, ka Latvijas Jūras administrācijas speciālisti ir sazinājušies ar kuģa "Romanka" kapteini, lai noskaidrotu notikušā iemeslus, taču kapteinis neesot spējis loģiski pamatot, kāpēc notikusi novirzīšanās no kursa un kuģis uzskrējis sēklī. "Patlaban zināms, ka kuģis nav bojāts, kā rezultātā varētu tikt piesārņota jūra. Jāgaida, kad tas tiks novilkts no sēkļa. Ja bojājumi pēc tam netiks atklāti, tas turpinās ceļu uz savu galamērķi Tallinā, kur ostā tam tiks veikta apskate," stāstīja Kočāne.

LETA jau ziņoja, ka piektdienas, 27.novembra rītā, ap plkst.5.30 uz sēkļa pie Akemņraga uzskrējis poļu transporta kuģis "Romanka".

Lai novērstu iespējamās nevēlamās sekas, uz notikuma vietu Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs norīkoja Krasta apsardzes kuģi "Astra" un Jūras spēku kuģi "Varonis". Iesaistīts tika arī Gaisa spēku helikopters, kā arī izsludināta trauksme sauszemes glābšanas vienībām no Ventspils un Rīgas.

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā