Krēslus bīda arī Pāvilostā 2

Deputātu maiņa notikusi arī Pāvilostas novada domē, savu mandātu nolikusi Liene Glezere no vēlētāju apvienības “Novadnieki”, apstiprina novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons. L. Glezeres vietā domē no šī saraksta turpmāk jāstrādā Uldim Kurzemniekam. “Jūtos vainīga to vēlētāju priekšā, kuri balsoja par mani,” saka L. Glezere, “bet citādi rīkoties nevarēju, jo sajutos pilnīgi bezspēcīga.”

Iestājas par līdzsvarotu pārstāvniecību
Viņa skaidro, ka pēc vēlēšanu rezultātu uzzināšanas cerējusi uz līdzvērtīgu vērgalnieku un pāvilsotnieku pārstāvniecību novada domē. Kā arī uz to, ka pārvalde būs abos līdzšinējos centros – Vērgalē un Pāvilostā. “Vismaz pusgadu varēja vēl saglabāt ierasto kārtību, jo vairs taču nav rajona padomes, no kuras nāca jau daudzi gatavi lēmumi, piemēram, sociālajos jautājumos,” viņa pamato. L. Glezere atzīst, ka jūt bažas par to, vai Vērgales centrs tiks pie grūti izcīnītā ūdenssaimniecības uzlabošanas projekta īstenošanas. Pirms pāris gadiem trijās Vērgales pagasta padomes sēdēs viņa ar skaitļiem un grafikiem pierādījusi, ka pašvaldībai ir izdevīgi iesaistīties ES projektā mazajām pašvaldībām līdz 3000 iedzīvotāju, no saviem līdzekļiem pievienojot 12 procentu finansējuma.

“Tagad nezinu, kā būs, jo bijušajam Sakas novadam ir ap 20 tūkstošu liels nodokļu parāds, par kuru pirms vēlēšanām tika noklusēts.”

L. Glezere spriež, ka, piemēram, Šķēdes iedzīvotājiem būs grūtības nokļūt uz pašvaldības centru, jo līdz Pāvilostai jāmēro turpat 70 kilometru.

“Esmu bijusi pašvaldības deputāte nepārtraukti vairāk nekā divdesmit gadus, taču nekad nav bijusi tāda bezcerība kaut ko ietekmēt. Ja vienpadsmit deputāti – izglītoti un domājoši cilvēki – var tikai skatīties priekšsēdētājam mutē un locīt galvas līdzi viņa teiktajam, tad kaut kas nav kārtībā.”

Iedzīvotājus apkalpos tāpat kā agrāk
“Pāvilosta ir izraudzīta par novada centru, Vērgalē un Sakā paliks klientu apkalpošanas centri,” norāda U. Kristapsons. Visus dokumentus iesniegt un saņemt iedzīvotāji varēšot tajās pašās vietās, kur ierasts. “Pagājušajā nedēļā gājām cauri štatu sarakstiem, kaut kādas izmaiņas jau notika,” stāsta novada pašvaldības vadītājs. Bet tās vairāk esot saistītas ar to, ka amatus atstājuši pensionāri.

“Iedzīvotājiem nevajadzētu just nekādas neērtības pakalpojumu saņemšanā,” spriež U. Kristapsons.
Viņš vēl nezinot U. Kurzemnieka domas par iespēju ieņemt atbrīvojušos deputāta vietu. “Tas nav manā ziņā, tur darbs vēlēšanu komisijai,” viņš norāda.

U. Kurzemnieka vai cita nākamā deputāta pilnvaras tiks apstiprinātas nākamajā novada domes sēdē 30. jūlijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

jap

Diemžēl daudzās domēs deputāti tikai klana galvas, arī tie kas pirms vēlēšanām solīja dižās pārmaiņas. :(

pirms 11 gadiem, 2009.07.15 19:30

Eks

"Ja vienpadsmit deputāti – izglītoti un domājoši cilvēki – var tikai skatīties priekšsēdētājam mutē un locīt galvas līdzi viņa teiktajam, tad kaut kas nav kārtībā."

Pareizi pateica eksdeputāte!

pirms 11 gadiem, 2009.07.15 18:55

Pāvilostas novadā