Katru gadu – jauni pārsteigumi

Sestdien, pagasta 750 gadu jubilejas svētkos, vērgalnieki godinās saimniekus, kuri savās sētās iekārtojuši atpūtas vietas gan kā komerciālus viesu namus, gan rimtai atpūtai savējo lokā.

“Vairākus gadus pagastā sakoptāko sētu konkursu nerīkojām, bet tad šķita, kaut kā pietrūkst,” stāsta pagasta Kultūras komisijas priekšsēdētāja Iveta Vanaga. Pirms diviem gadiem tradīcija atjaunota, taču nolemts vērtēt ne tikai vispārējo sakoptību, bet ik reizi pievērst uzmanību citam aspektam. Konkursa nolikumā noteikts – nedalīt pirmās, otrās un trešās vietas, bet atzīmēt to, kas saista skatu. “Nevar jau atrast vienotus kritērijus, lai novērtētu ar punktiem šūpoles, dīķīti, lapeni vai ugunskura vietu,” spriež Iveta.

Lielu pārsteigumu kultūras komisijai sagādājuši Ineses Kalnenieces un Raita Brēdiķa koptie “Kaimiņi”, kur pāris gados interesanti izveidota dīķa apkārtne un pamazām tiek atjaunota lauku sēta. Uzmanību saistījuši arī Betheru ģimenes koptie “Kalnenieki”, kur veidojas viesu nams ar sportiskiem piedāvājumiem un valda sakoptība.

Gausmaņu ģimene Vērgales centrā un Krūtmaņu ģimene Ziemupē ne tikai poš savas sētas, bet arī rūpējas par tuvāko apkārtni. Edvīns Gausmanis veido pavisam jaunu parku, bet Hermīne Krūtmane ar dēla palīdzību izkopusi Ziemupes krastu un izveidojusi “Saulstaru ainavu parku”.

 

Pievieno komentāru

Pāvilostā