Katru gadu atrod ko jaunu

"Pāvilostnieki nav pārāk aktīvi pieteikties dalībai konkursam par sakoptāko sētu," stāsta Sakas novada projektu koordinatore un konkursa žūrijas komisijas priekšsēdētāja Vizma Ģēgere.

Taču Sakas novadā darbojas vairākas sabiedriskās organizācijas, piemēram, "Sārtenes", kur apvienojušies daiļdārzniecības entuziasti. "Viņi prot novērtēt, ko kaimiņi paveikuši, un pieteic viņus žūrijai." Stimuls pieteikties esot arī ekskursijas, ko pašvaldība katru gadu rīko konkursa dalībniekiem.   
"Pirmajā augustā komisija no agra rīta līdz vēlam vakaram izbraukāja visu Sakas pagastu un Pāvilostas pilsētu," pastāsta  V. Ģēgere.

Šogad komisija neatradusi uzņēmumu, kam dot balvu, bet par sakoptāko vidi  novadā atzīta Pāvilostas pilsētas kapsēta, kuru ilgus gadus kopj un uztur kārtībā Vizma un Imants Ģēģeri.

Nominācijā “Skaistākais un sakoptākais dārzs Pāvilostā” balvas saņems Gruntmaņu ģimene, Vera Vasiļčika par ilggadīgu sakoptu dārzu un Beihmaņu ģimene par viesu māju ar sakoptu dārzu.

Par sakoptām lauku sētām Sakas pagastā atzītas „ Mazsēkas ”, un „Durbes”, kur balvu saņems gan Ausma Ozola, kura veido floristikas elementus, gan Beķeru ģimene par lauku ainavas izkopšanu
Speciālbalva piešķirta Kurzemnieku ģimenei Dzintaru ielā 35, Pāvilostā par mājas apkārtnes sakoptību un mājai pieguļošās pašvaldības teritorijas sakopšanu arī Sarmītei Darkēvicai Sakas pagasta „ Labmaizēs ”par florālo tematisko noformējumu visa gada garumā, Jānim Bužinskim Sakas pagasta „ Kaģeniekos ” par vēsturisku elementu atdzimšanu lauku sētā un Bērziņu ģimenei Pļavu ielā 4, Pāvilostā par savdabīgu žogu.

Sakopto  sētu saimnieku godināšana notiks pirmdienas vakarā, sarīkojumā "Trijās brīvības zvaigznēs nākotnes starojums", kas notiks Pāvilostas kultūras namā.

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā