Jaunsargi sacenšoties izspēlēs vēsturi

Astoņi jaunsargi un instruktors no katras bāzes skolas dodas uz jaunsargu salidojumu, kas no 1. līdz 4. jūlijam notiek Rīgas rajona Ādažu novada Kadagas militārajā poligonā. Brauc gan Liepājas, gan Liepājas rajona jaunsargi.

“Šogad tādi noteikumi – brauc seši no jaunākās grupas, divi no vecākās grupas jaunsargiem un instruktors. Sacensības arī būs, bet galvenais jau ir savstarpējā satikšanās,” stāsta instruktors Laimonis Grundmanis. Ar savējiem uz Kadagu dosies arī instruktors Kaspars Rudītis – pa astoņiem jaunsargiem no Kazdangas un Pāvilostas.
2. un 3. jūlijā notiks dažādas tematiskās sacensības, izspēlējot dažādus vēstures posmus: senatni, viduslaikus un mūsdienas. 3. jūlija vakarā būs Latvijas Kara muzeja formastērpu kolekcijas prezentācija, senās karavīru dziesmas izpildīs vīru kopa “Vilki”, bet nakts diskotēku spēlēs grupa “Gain Fast”. 4. jūlijā paredzēti Nacionālo bruņoto spēku paraugdemonstrējumi.
Salidojums šogad veltīts Latvijas Republikas 90. gadadienai, un tajā pulcēsies vairāk nekā 800 jaunsargu no Latvijas, kā arī viesi no Lietuvas, Igaunijas, Zviedrijas, Norvēģijas un Lielbritānijas.

Pievieno komentāru

Pāvilostā