Jaunsargi dosies nakts pārgājienā un spēlēs peintbolu

Desmit dienas Sakas novadā “Sunkuros” jaunsargi apgūst izdzīvošanas iemaņas, trenējas un sacenšas veiklībā, kā arī iepazīst dabu.

Nometnē piedalās 34 jaunsargi līdz sešpadsmit gadu vecumam no astoņām Liepājas rajona pašvaldībām, kā arī no Rīgas un Liepājas, pastāsta nometnes vadītājs, jaunsargu instruktors Laimonis Grundmanis. Šāda nometne tiek rīkota jau ceturto reizi. Gadu gaitā grobiņnieka Visvalda Freimaņa īpašumā iekārtota nometnes vieta un pamazām tiek iegādāts dažāds aprīkojums.

Nometni finansē pašvaldības
Finansējumu nometnes šā gada nometnes rīkošanai atvēlējušas Aizputes, Durbes un Priekules, kā arī Virgas, Kalvenes, Cīravas, Lažas un Dunalkas pašvaldības, finansējot savu pagastu audzēkņu uzturēšanos nometnē vienu nedēļu. “Ja vecāki grib, lai bērns te pavada ilgāk, jāmaksā pašiem,” norāda nometnes vadītājs. Viena nedēļa nometnē maksā 10 latu.

Organizēt sadzīvi un rīkot treniņus un sacensības L. Grundmanim palīdz zemessargs Mārtiņš Ādamsons no Dzērves, audzinātāja Agita Auziņa no Saldus rajona Zirņiem un Diāna Grundmane, kura rūpējas par dalībnieku ēdināšanu.

Var pelnīt saldējumus
Vairāki jaunsargi “Sunkuru” nometnē ieradušies no Latvijas jaunsargu salidojuma. Arvis Pētersons no Liepājas atzīst, ka te sacensību trase ir tādā pašā līmenī kā lielajās sacensībās. Nometnes teritorija un sacensību trase iekārtota priežu mežā tieši blakus kāpām.

Jaunieši var pārbaudīt spēkus šaušanā ar pneimatisko šauteni pa lielākiem un mazākiem mērķiem, ar loku un bultām jācenšas trāpīt paklāja gabalā, ar pneimatisko pistoli pa mežacūkas dēļu siluetu. Ir šķēršļu pārvarēšana pa vienu un divām virvēm, šūpojošos baļķi, sienu un astoņus metrus garu tuneli. Par katru precīzi izpildītu uzdevumu dalībnieks saņem vienu punktu. "Uz laiku" te cīnīties gan neliekot. “Tas drošības apsvērumu dēļ. Labāk, lai izpilda visu precīzi, tādejādi nopelnot punktus,” skaidro L. Grundmanis.

Visvairāk punktus nopelnījušais saņems galveno balvu – vienas nedēļas uzturēšanos nometnē bez maksas. Otrās vietas balva ir puse nedēļas nometnē, bet trešās vietas ieguvējs saņems materiālu balvu desmit latu vērtībā. Saldējumus katru dienu gan varot nopelnīt ikviens. Jāpievar tikai apmēram desmit metru, lienot pa virvi, kas nostiepta starp divām priedēm.

Spēlēs peintbolu un pērsies pirtī
Nometnes vadītājs uzteic jau pirmos panākumus guvušo Agnesi Vēberi no Virgas, Guntaru Stepiņu no Kalvenes, Māri Muižarāju un Dāvi Sudmali no Aizputes un Maiju Lauri no Priekules.

Nometnes dienas kārtībā celšanās paredzēta pulksten 8, ēdināšana četras reizes dienā un vakarjunda pulksten 23.30. Pārējo laiku aizpilda dažādas nodarbības. L. Grundamanis iecerējis nakts pārgājienu ar pārsteigumiem un apslēptu bagātību meklējumiem. Lietus gadījumam arī sameklētas intelektuālās spēles un testi. Viens no gaidītākajiem pārsteigumiem būšot peintbola spēle. Laipnie kaimiņi atvēlējuši nometnes dalībniekiem kādu vakaru nopērties savā pirtiņā.

L. Grundmanis pats par saviem līdzekļiem iegādājies elektroģeneratoru, lai apgaismotu nometnes teritoriju un varētu atskaņot mūziku. Sestdien nometnes dalībnieki pat noskatījušies Dziesmu svētku noslēguma koncertu.

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā