Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunie sodi dzērājšoferiem stājas spēkā Līgo dienā

Jaunie bargie sodi dzērājšoferiem stājas spēkā jau rīt, 23. jūnijā. Turpmāk maksimālais naudas sods, ko varēs piemērot par transportlīdzekļa vadīšanu reibumā, būs līdz 1000 latiem, bet vadīšanas tiesības varēs atņemt pat uz četriem gadiem.

Šādu sankciju ieviešanu paredz grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (LAPK), kas 22. jūnijā publicēti laikrakstā “Latvijas Vēstnesis”.  

Izmaiņas paredz par transportlīdzekļa vadīšanu reibumā, ja alkohola koncentrācija ir 0,2 līdz 0,5 promiles, vadītāju, kura stāžs ir mazāks par diviem gadiem, sodīt ar 150 līdz 300 latu naudas sodu un atņemt autovadītāja apliecību uz sešiem mēnešiem.

Ja vadītājam konstatēs 0,5 līdz 1 promili, viņam piemēros naudas sodu 300 līdz 450 latu apmērā un atņems tiesības uz vienu gadu.

Konstatējot 1 līdz 1,5 promiļu reibuma, piemēros 5 līdz 10 diennaktis administratīvā aresta, naudas sodu no 600 līdz 800 latiem un uz diviem gadiem atņems tiesības.

Savukārt pārsniedzot 1,5 promiļu alkohola koncentrāciju, piemēros administratīvo arestu no 10 līdz 15 diennaktīm, naudas sodu no 800 līdz 1000 latiem un atņems tiesības uz četriem gadiem.

Šādi sodi attiecas arī uz vadītājiem, kuru organismā konstatē narkotiskās, psihotropās, toksiskās vai citas apreibinošās vielas, kā arī par bēgšanu no policijas.

Līdz šim LAPK spēkā esošie sodi dzērājšoferiem palielināti gandrīz divas reizes. Pašlaik maksimālais naudas sods par braukšanu reibumā ir 500 lati. Savukārt, maksimālais termiņš, uz kādu ir iespējams atņemt vadīšanas tiesības, ir divi gadi.

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā