Jaunie pūtēji spleisē Pāvilostā

Mūzikas skolu pūtēju orķestra festivālā “Spleise 2008” Pāvilostā trīs dienas vietējie jaunie mūziķi saspēlējās ar Aizputes, Liepājas un Ventspils mūzikas skolu audzēkņiem. Jauniešu orķestris piedalījās arī smilšu skulptūru festivālā “Zelta smilšu grauds.”


“Spleisēt ir sens vietējo jūrasbraucēju vārds, tas nozīmē – piesiet cieši klāt, savīt kopā, lai labi turas,” stāsta Pāvilostas mūzikas skolas direktore Inga Šnore. “Tad nu mēs arī gribējām parādīt, ka pūtēji no vairākām mūzikas skolām var turēties cieši kopā.”

Mēģinājumu bijis daudz

Divdesmit audzēkņu no 12 līdz 18 gadu vecumam trīs dienas mācījās saspēlēties orķestrī, ar viņiem strādāja Aizputes mūzikas skolas pedagogs Jānis Kudums un Pāvilostas mūzikas skolas skolotāji Ojārs Strungs un Gints Zabarovskis.

“Mēģinājumu bija daudz – gan individuāli, gan pa grupām, taču visi ļoti centās un nesūdzējās, ka ir grūti. Uz mēģinājumiem jaunieši bija laikā, neviens nekur nepamuka,” gandarīta I. Snore.

Brīvo laiku jaunie mūziķi izmantoja lietderīgi. Visi kopā pabijuši Pāvilostas novadpētniecības muzejā, apskatījuši jahtu ostu. Kad bijis kāds brīvāks brīdis, labprāt arī sauļojušies, peldējušies, vakarā laukā vārījuši zupu.

Mūziķi paši veidojuši smilšu skulptūras, lai izjustu festivāla gaisotni. Pūtēju orķestra skaņas kuplināja festivāla apbalvošanas ceremoniju, bet vakarā jaunieši muzicēja koncertā.

Bērni kļūst arvien labāki

Pāvilostā jaunie pūtēji sanākuši jau piekto reizi, un direktorei īpašs prieks, ka ar katru gadu jaunie mūziķi kļūst arvien atsaucīgāki. Pedagogi cer, ka tie jaunieši, kuri apguvuši pirmās iemaņas muzicēšanai orķestrī, nākotnē varētu savu interesi par mūziku nezaudēt.

“Pāvilostas mūzikas skolā bērnu nav tik daudz, lai izveidotu pūtēju orķestri. Tad nu šī ir vienīgā iespēja parādīt, ka viņi var spēlēt orķestrī un viņiem tas izdodas,” stāsta mūzikas skolas direktore. “Mūsu mērķis ir iedrošināt. Varbūt vēlāk mūzika kādam kļūs arī par nopietnu vaļasprieku. Šie būs potenciālie pūtēju orķestru dalībnieki.”

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā