Jaunie lasītāji tiekas Liepājas pusē

Ziemupē viesu mājā “Kalēji” nedēļu vadīja jaunie lasītāji no visas Latvijas. Atpūta vasaras nometnē viņiem bija balva par uzvaru programmas “Baltā Vilka grāmatas” rīkotajā Plašā Apvāršņa jauno lasītāju konkursā.

“Tas ir mīts, ka jaunieši grāmatas nelasa,” uzsver dzejniece un nometnes idejas iniciatore Inese Zandere. To apliecina konkursa rezultāti, kur zināšanas un prasmes vairākās kārtās pierādīja 2100 dalībnieku. Veiksmīgākajiem 24 konkursa dalībniekiem no visiem Latvijas novadiem kā dāvana par ieguldīto darbu sarīkota nometne “Plašā Apvāršņa pilsēta.”

Kā stāsta nometnē sastaptie jaunieši, nedēļas laikā viņi paspējuši daudz. Bieži gājuši uz jūru, devušies nakts pārgājienā, klausījušies un stāstījuši spoku stāstus. Veselu dienu visi veltījuši, lai iepazītu dažādas vietas Liepājā.

Nometnē jaunieši paši rakstījuši dzejoļus, teikas, pasakas, lugas. Ludziņas arī iestudētas. Liepājā bibliotēkā “Vecliepājas Rūķis” ar paveikto jaunieši iepazīstināja arī jaunākus un vecākus lasītājus un bibliotēkas apmeklētājus.

Trīs draugi no dažādām Liepājas skolām Dāvis, Krists un Mārtiņš ar prieku vēroja bibliotēkas zālē notiekošo, jauno mākslinieku darbi izsauca zēniem lielus smieklus un ovācijas. Viņi atzīst, ka pirmo reizi bibliotēkā vēro tādus priekšnesumus un viņiem ļoti patīkot.

Nometnes pēdējā diena esot bijusi visforšākā, būšot žēl šķirties no jauniegūtajiem draugiem, stāsta meitenes, kas pēc satikšanās Ziemupē sola nezaudēt kontaktus un noteikti sazvanīsies un sarakstīsies.

Karnevāls nometnes noslēgumā bija brīdis, kad ikviens varēja izpaust sevi pat vistrakākajā veidā. Katrs dalībnieks bija padomājis par īpašu uznācienu, liekot pārējiem minēt, kura literārā varoņa lomā viņš iejuties.

Nometnes dalībnieki ievēlēja arī jauno Grāmatu prezidentu. Pie jauna amata tērpa – īpaša apmetņa – tika Rēzeknes katoļu pamatskolas trešās klases absolvents Bernards Kudiņš. Viņam īpaši patīk lasīt Māra Putniņa grāmatas par Mežonīgajiem pīrāgiem, karnevālā Bernards iejutās kapteiņa Mordāna tēlā.

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā