Jānis Vinters piedalās Pāvilostas pelēkās kāpas atveseļošanā 15

Motobraucējs Jānis Vinters uzstājas Pāvilostas vidusskolā ar aicinājumu braukt tam piemērotās trasēs un nepostīt dabu, vēlāk pievienojoties darba grupai izārdītās Pāvilostas pelēkās kāpas sakopšanā.

Dabas liegumā “Pāvilostas pelēkā kāpa” motobraucēju nodarītie postījumi ir šokējoši – kāpas izārdītas vairāk nekā 3200 kvadrātmetru platībā. Pēc likuma vainīgajam būtu jāatlīdzina dabai nodarītie zaudējumi 250 tūkstošu latu apmērā, tomēr arī tas nespētu dziedēt kāpas zemsedzei nodarīto postu, jo ķērpji kāpu zonā labākajā gadījumā pilnībā ataugs tikai pēc desmit līdz 15 gadiem, jo to augšanas ātrums ir apmēram viens milimetrs gadā.

Uzaicina populāro motobraucēju
Biedrības “Zemes draugi” pārstāve Guna Grimste stāsta, ka, ieraugot notikušo, nespējusi ticēt savām acīm – informēta Vides ministrija un Liepājas Reģionālās vides pārvalde. G. Grimste ar redzēto nav samierinājusies. Viņa vēlējusies uzzināt arī kāda sabiedrībā populāra cilvēka viedokli un piedāvāt kopīgi sakopt kāpu izdangātāju braukšanas sekas. Slavenais motobraucējs J. Vinters šķitis visatbilstošākais kandidāts. Par patīkamu pārsteigumu pasākuma organizatorei J. Vinters bijis ļoti atsaucīgs un piekritis piedalīties.
J. Vinters vēlējies mainīt stereotipu, ka visi motobraucēji ir vienādi un pielīdzināmi kādam, kurš tik bezatbildīgi rīkojies.

Iesaka izveidot trases

Pasākums norisinājās Pāvilostas vidusskolas aktu zālē sadarbībā ar skolas padomes priekšsēdētāju Maritu Hornu. Zālē pulcējās bērni un jaunieši, kā arī mediju pārstāvji, kas klausījās J. Vintera pārdomās, cik svarīgi ir nodarboties ar to, kas no sirds patīk, nevis pārkāpjot, bet sadarbojoties ar likumu, liekot aizdomāties, cik nopietnas sekas rada šķietami “nevainīgas” izpriecas. J. Vinters ieteica jauniešiem, kas nodarbojas ar motosportu, runāt ar pašvaldību par iespējām izveidot trases, tādējādi nebojājot dabu. Tā, bērns būdams, darījis arī pats J. Vinters, jo interese par motosportu aizsākusies jau bērnībā, taču nopietni trenēties sācis 27 gadu vecumā. Klātesošajiem bija iespēja vairāk uzzināt par motobraucēja piedzīvojumiem un panākumiem ievērojamajā rallijā “Parīze–Dakāra”, kā arī iegūt sportista autogrāfu un nofotografēties kopā ar viņu.

Dodas kopā ar jauniešiem
Pēc pasākuma vidusskolas zālē J. Vinters kopā ar vietējiem motobraukšanas entuziastiem devās uz Pāvilostas pelēko kāpu, lai pievērstu sabiedrības uzmanību kāpu zonas saglabāšanas svarīgumam un mēģinātu kaut mazliet atvieglot kāpas atveseļošanās procesu. Speciāli šim gadījumam tika noorganizēts policijas konvojs, kas pavadīja braucējus, jo lielākā daļa no tiem bija nepilngadīgi, tomēr par godu nozīmīgajam notikumam viņiem tika atļauts pavadīt slaveno motobraucēju ceļā uz notikuma vietu.
Vietējie iedzīvotāji pavēstīja, ka galvenais vaininieks noķerts pusstundas laikā, tomēr, tā kā nav pilngadīgs, netikšot nodots policijā, jo neviena interesēs neesot sabojāt kādam jaunam cilvēkam un viņa ģimenei visu atlikušo dzīvi. Galvenais ir izraisīt pēc iespējas lielāku rezonansi sabiedrībā un pievērst visu uzmanību notikušā nopietnībai, lai nekas tamlīdzīgs vairs nekad neatkārtotos.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

Es

Ir redzets kaa vinters izbraukaa kaapas.... Ja neesi redzeejis tad neko nesaki...

pirms 13 gadiem, 2008.06.03 13:33

āķ

nu nav tie 250 tūkstosi .. nepareizi ir Tie Gunas aprēķīni

pirms 13 gadiem, 2008.05.23 22:10

Guntis

Kāpēc to rīkoja pa dienas vidu??? Pieaugušiem gāja gar degunu. :( Es ar labprāt būtu uz Vinteru paskatījies, uz viņa braucamrīku.

pirms 13 gadiem, 2008.05.23 18:52

Skolniece

Vinters atbrauca, jo viņš neizbraukā kāpas! Un viņš interesanti stāstīja! Un populārs viņš ir vienalga, vai atbraucis uz šo dižpilsētu vai nē. Un man nebija žēl kavēto stundu tāpat jau daudzas nenotiek pa tukšo.

pirms 13 gadiem, 2008.05.22 15:00

Viņa

Piekrītu Vilnim. Jauniešu uzskatus ietekmē viņu elki, nevis avīžu raksti un skolotāju morāle.

pirms 13 gadiem, 2008.05.22 12:46

Es

Viņš jau atbrauca lai nezaudētu savu popularitāti... Ne jau kāpas dēļ pats viņš arī ir daudzas kāpas izbraukājis!

pirms 13 gadiem, 2008.05.22 12:43

Arta

Visur tik tā kāpa..:) Pēc tam kuram apniks vēl vairāk izbraukās ....

pirms 13 gadiem, 2008.05.21 23:35

vai

Nebūtu kāpa izbraukāta- slavenību vaigā nedabūtu redzēt un skolā stundas nebūtu atceltas akcijas dēļ...

pirms 13 gadiem, 2008.05.21 16:46

kūka

Vai Jāni arī pacienāja ar sēņu kūku!!!

pirms 13 gadiem, 2008.05.21 09:26

Vilnis

Malacis, Janka! Ka atrada ceļu uz Pāvilostu!!!

pirms 13 gadiem, 2008.05.20 20:11

Pāvilostā