Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izrādās - Teikas – tas ir interesanti!

Pavasara brīvdienās biedrība „Mākslas kabatas” aicināja jauniešus vecumā no 15 – 20 gadiem īstenot projektu „Radošās darbnīcas „Latviešu tautas teikas – tilts no senatnes uz mūsdienām”, ko finansēja Sorosa fonds - Latvija (SFL) sadarbībā ar nodibinājumu Latvijas Kopienu iniciatīvu fondu (LKIF), kā arī tika piesaistīts Liepājas pilsētas domes līdzfinansējums. Projekts bija paredzēts dažādu tautību Liepājas jauniešiem, kurus interesē skatuves un laikmetīgā māksla, lai nedēļas laikā izveidotu izrādi par Kurzemes teikām.

„Noslēdzoties projekta "Atklāts grantu konkurss visu tautību Latvijas jauniešu sadarbībai "Pieslēdzies izaugsmei"" konkursam, Sorosa fonds - Latvija sadarbībā ar  Kopienu iniciatīvu fondu ir apstiprinājis atbalstu biedrībai "Mākslas kabatas" no Liepājas. Grants piešķirs piecām jauniešu nevalstiskajām organizācijām, kas savos projektu pieteikumos plānojušas īstenot Latvijas latviešu un nelatviešu jauniešu kopīgas nodarbinātības aktivitātes. Es piedalos!,” ar šādu divu jauniešu sarunu sākās katra šī projekta laikā tapusī izrāde, ko kopumā noskatījušies aptuveni 200 skatītāju Liepājā.

Radošajās darbnīcās piedalījās 25 dažādu tautību jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadiem, kuri projekta gaitā aplūkoja dažādas latviešu tautas teikas, kuras vēsta par vietu izcelsmi Kurzemē un apmeklēja šo teiku vietas. Darbs bija intensīvs - jaunieši gan piedalījās scenogrāfijas izstrādē un dekorāciju gatavošanas procesā scenogrāfa R.Kuncīša vadībā, apguva horeogrāfiju pie pasniedzējas  A.Apenes un  iepazina tautas folkloru kopā ar folkloristi/režisori I.Vaļenieci.

Režisore B.Bērziņa stāsta: „Mums apkārt ir vietas un objekti, un katrai vietai ir sava vēsture – izdomāta vai reāla. Izdomāto vēsturi mēs nereti saucam par teikām, bet, atšķirībā no vēstures, teikas zinām daudz mazāk. Nedēļas laikā jauniešiem bija iespēja „iegrimt” Kurzemes teiku pasaulē un izrādījās, ka tas ir interesanti – skatīt objektus un saprast, ka, piemēram, greznajā Kazdangas pilī iemūrēta kāda līgava, bet Durbes ezera vietā kādreiz esot bijušas pļavas. Lai parādītu teikas, esam izmantojuši gan dažādu rituālu motīvus, gan dažādus perkusiju veidus, gan žonglēšanas elementus. Līdzšinējās izrādes Liepājas skolās parādīja, ka dažāda vecuma un tautību jauniešiem to arī ir interesanti skatīties un viņi dzīvo līdzi notiekošajam uz skatuves. Projekta gaitā jaunieši ir sadraudzējušies un gatavi visi kopā īstenot nākamos projektus.”      

„Kad izrādi sākumā piedāvāju parādīšanai Liepājas skolās, tas tika vērtēts dažādi – ar lielāku vai mazāku atsaucību, taču visur mūs pieņēma un Liepājas A.Puškina 2.vidusskolā, pēc pirmās izrādes parādīšanas, lūdza parādīt vēl papildus izrādi, skatīties aicinot citas klases. Arī jaunieši, kas piedalījās projektā gribēja to parādīt savās mācību vietās un jautā, kad atkal turpināsim darbu,” stāsta projekta vadītāja Kristīna Lieģeniece. „Tāpēc esam nolēmuši vasarā organizēt līdzīgas radošās darbnīcas  ar brīvdabas izrādi noslēgumā.”

Kopumā projekta komanda ir sapratusi, ka latviešu teikas – tas ir ļoti interesanti un aizraujoši! Paldies visiem atbalstītājiem!

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā