Izdzied maizes ceļu

Savas balsis sestdien un svētdien bērnu un jauniešu folkloras festivālā “Pulkā eimu, pulkā teku” dziedātāju pulkam pievienoja deviņi Liepājas rajona skolu folkloras kolektīvi.

“Tie bija svētki skolu folkloras kolektīviem,” saka Liepājas rajona folkloras kolektīvu koordinatore Mudīte Meļķe. “Sestdien varējām piedalīties priekšnesumos Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā un klausīties dižo dziedātāju koncertu Rīgas Tehniskās universitātes zālē, bet svētdien darbojāmies dažādās darbnīcās un uzstājāmies novadu koncertā Salaspils Botāniskajā dārzā.”

Visa mācību gada garumā folkloras kolektīvi pētījuši materiālus par sava novada labības audzēšanas, kulšanas, malšanas un maizes cepšanas tradīcijām ikdienai un svētkiem. Novadu konkursu uzvarētāji uzstājušies koncertā “Ogu maize”, kur sevi parādījušas arī novada Dižo dziedātāju titulu ieguvušās Simona Vilkavecka no Gramzdas “Jumīša” un Marija Pinkovska no “Prieceles”. Savu anekdošu krājumu pārcilājusi arī kroteniece Minjona Laure.

“Bija ļoti interesanti piedalīties radošajās darbnīcās un veiklības spēlēs,” iespaidos dalās Ingvars Meļķis. Bārtenieki cits caur citu stāsta par redzēto gan Brīvdabas muzejā, gan Salaspils Botāniskajā dārzā, kur godam izgājuši piedzīvojumu takās, veicot dažādus ar folkloru saistītus uzdevumus.

“Daudziem bērniem tā bija pirmā iziešana tik plašā sarīkojumā un vairākiem no manējiem arī pirmā ekskursija uz Rīgu,” saka M. Meļķe.

“Trešās un ceturtās klases bērni jau folklorā nāk ar prieku, vēlāk, sestajā septītajā rodas citas intereses.”

UZZIŅA
25. bērnu un jauniešu folkloras festivālā “Pulkā eimu, pulkā teku” dalībnieku kopskaits pārsniedzis tūkstoti, bet no Liepājas rajona skolu kolektīviem piedalījās ap 100 dalībnieku:
“Bārtenieki” Bārtas, “Jumītis” no Gramzdas,
“Priecele” no Priekules, Liepājas skolēnu centra “Vaduguns” kolektīvs “Ķocis”, Krotes – “Traistēni” un Vērgales “Čabraki”, Kalētu “Vārtava”, Gaviezes pamatskolas un Kalvenes kultūras nama folkloras kopa “Kalvenīte”.

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā