Himnu svinīgi atskaņo pirmoreiz 4

Viens no Pāvilostas 130 gadu jubilejas svinību galvenajiem akcentiem bija pilsētas himnas pirmatskaņojums pašu pāvilostnieku izpildījumā, stāsta svētku organizatore Marita Horna.

Ulda Marhilēviča un Guntara Rača dziesmu “Pāvilosta” aprīļa beigās notikušajā aptaujā par pilsētas himnu izvēlējās vairums pilsētas iedzīvotāju. Pavisam aptaujai bija pieteikti trīs skaņdarbi.

Pašā svētku priekšvakarā septiņi Pāvilostas dziedātāji devušies uz Rīgu, lai kopā ar komponistu veiktu jauno ierakstu studijā “GEM”. “Kad skanēja “Liepājas brāļu” ieraksts vieniem bija par augstu, citiem par zemu,” stāsta komponists U. Marhilēvičs.

“No Pāvilostas atbrauca labi dziedātāji. Nolaidām drusku tonalitāti un tagad skan taisni tā kā vajag. Ja man būtu pasūtījums speciāli uzrakstīt himnu Pāvilostai, nezinu, kā būtu sanācis. Šī ir no sirds rakstīta, tāpēc arī skan sirsnīgi,” saka komponists.

M. Horna bilst, ka svētkos himna skanējusi vairākkārt un svētku dalībnieku vidū bijuši arī abi himnas autori.

Himnas jaunās versijas ierakstā piedalījās: Dace Bunka, Marita Horna, Elīna Citskovska, Renāte Citskovska, Agija Meņģe, Kate Štokmane un Einārs Vārsbergs.    

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Agija

Protams, ka arī iepriekšējā versija ir ļoti skaista un to labprāt klausos, bet man ļoti patīk arī šī versija! To, kas būs pēc daudziem gadiem, mēs nezinām, bet kamēr mums ir šī jaunā versija, mēs atbalstīsim un klausīsimies arī to!

Klausoties Pāvilostas himnu, sirds sāk trīcēt, jo šī vieta mums katram vienmēr būs mājas, kur atgriezties, kur mēs jutīsimies lieliski lai kādi dzīves apstākļi būtu! Un īstenībā nav nemaz tik svarīgi, kas šo dziesmu izpilda, jo paši svarīgākie jau ir vārdi dziesmā un mūzika!

P.S. Paskaties drusku augstāk lapā, tur ir rakstīts - klausīties audio!

pirms 10 gadiem, 2010.09.15 14:00

Aivils

Man iepriekseja versija patika labak! Saja versija labi, ka piedalas pavilostnieki, bet tas vairs nebus aktuali pec 50 gadiem! Bus cita paaudze, vienigi tad vares iedziedat jauna paaudze savu versiju!

pirms 11 gadiem, 2009.07.06 17:24

Pāvilostas novadā