Grib izaudzēt iestādītās idejas

Ar cerību, ka bērnu balsis aizskanēs līdz Rīgai, noslēgusies Latvijas mūzikas un mākslas skolu vienotības akcija “Iestādi ideju!”

Lai pievērstu uzmanību profesionālās ievirzes skolu nākotnei, Liepājas rajonā, tāpat kā citviet Latvijā, skolēni un skolotāji bija padomājuši par daudzveidīgu programmu, kas iepriecināja pašus un raisīja skatītāju un klausītāju interesi.

Priekulē lielākā darbošanās notika pilsētas centrā pie dīķa. Muzikālo fonu nodrošināja Priekules mūzikas un mākslas skolas pūtēju orķestris diriģentes Anitas Zviedres vadībā. Priekulnieki stādīja simbolisku ideju koku, kuru izrotāja ar dālderīšiem, lai labajām idejām netrūktu finansējuma. Pēc tam visi raibā un krāsainā gājienā devās uz skolu, pastāsta direktore Inita Rubeze.

Gājiens, kas ļoti paticis visiem tā dalībniekiem un skatītājiem, noticis arī Pāvilostā, stāsta Pāvilostas mūzikas skolas direktore Inga Šnore. Koncertā muzicējuši audzēkņi. Akordeonists Haralds Lukšēvics spēlējis un stāstījis atmiņas par muzicēšanu vokāli instrumentālā ansamblī pirms aptuveni 50 gadiem. Mākslas skolas kolektīvs vakarā aicinājis vērot liesmojošu uguns skulptūru tauriņa formā.

Nīcā kopā ar mūzikas skolas audzēkņiem muzicējuši arī vecāki, sadarbībā ar Nīcas vidusskolas pedagogiem un skolēniem izveidota izstāde, pastāsta Nīcas mūzikas skolas direktore Ilze Rītiņa.

Izglītības iestādēs izsaka cerību, ka viņu balsis sadzirdēs un mūzikas un mākslas skolu darbība neapsīks arī pēc novadu reformas. No pašvaldībām skolas vienmēr saņēmušas atbalstu, skolēnu tajās netrūkst. Pedagogi piekrīt, ka pārmaiņas izglītībā ir vajadzīgas, taču izsaka cerību, ka tās būs pārdomātas un nesagraus vērtīgas iestrādes.

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā