Gaida smilšu festivāla dalībniekus

Saņemti 65 pieteikumi dalībai 13. Starptautiskajā smilšu skulptoru festivālā “Zelta smilšu grauds”, kas 26. jūlijā notiks Pāvilostas pludmalē, pastāsta festivāla idejas autors Zigmunds Vilnis.

Šā gada festivāla dalībnieki pievērsīsies “Bagātību salas” tēmai. Pamatekspozīcijā 15 skulptūru veidot pieteikušās desmit Latvijas mākslas skolu – Aizputes, Baldones, Dobeles, Engures, Kuldīgas, Ķekavas, Pāvilostas, Priekules, Tukuma un Ulbrokas – komandas, kā arī viesi no Sanktpēterburgas – Valsts Ermitāžas Mākslas studijas jaunie tēlnieki.

Ikviens interesents, kurš vēlēsies Pāvilostas pludmalē veidot savu smilšu skulptūru, varēs festivāla dienā startēt “hobby” grupā neatkarīgi no vecuma un profesionālās sagatavotības.

“Vien jāievēro, ka komandā jābūt no viena līdz četriem dalībniekiem un darbs veidojams tikai no pludmalē atrodamiem materiāliem, četrreiz četru metru lielā laukumā,” atgādina Z. Vilnis.

Paredzēta arī zīmējumu un gleznojumu ekspresizstāde par festivālu “Zelta smilšu grauds”. Darbi A4 formātā pasākuma dienā iesniedzami reģistrācijas vietā.

26. jūlijā dalībnieku reģistrācija paredzēta līdz pulksten 11.30, bet festivāla noslēgums – pulksten 17. Saulrietā ap pulksten 22 būs vērojama Pāvilostas mākslinieku veidotā tradicionālā ugunsskulptūra.

Pievieno komentāru

Pāvilostā