FOTO: Ziemupē sagaida pavasara Saulgriežus

Spītējot salam un aukstumam, šodien, 22. marta, agrā rīta stundā Ziemupes jūrmalā jau trešo gadu Ziemupes folkloras draugu kopa un viņu draugi aizvadīja pavasara Saulgriežu sagaidīšanas svētkus.

Bija gan tradicionālā saules sagaidīšana, uguns rituāls un pantāga gatavošana. Sanākušie no pasākuma prom devās nosalušiem deguniem, bet saules pilnām emocijām, soloties satikties jau nākamajos Saulgriežos.

"Lai gan laika apstākļi mūs katru gadu lutina, šogad sals kož, bet tas jau netraucēs sagaidīt saulīti," teic Daina Vanaga.

Kad visis saradušies, seko gājiens uz tuvējo pļavu, kur sagaidīt saulīti lecam. Gājiens tiek pavadīts ar dziesmu "Gāju, gāju garu ceļu". Debesis Saulgriežu svinētājus lutina un ir skaidras jo skaidras, kad pār koku galotnēm sāk atblāvot pirmā ausma. "Saulīte ir jāsagaida ar dziesmu un jāsveic," teic folkloristes un aicina visus pievienoties dziesmai "Aust gaismiņa, lec saulīte, tas pirmais gaišumiņš". Pēc saules sagaidīšanas jādodas aizmest viss sliktais, kas vairs nav vajadzīgs. Sagatavotas šautras jeb spicas vicas, kas ar domām un skaļu bļāvienu tiek mestas mežā, lai aizmestu no sevis prom visas sliktās lietas.

Par to, kā Ziemupē sagaidījā Saulgriežus, plašāk lasiet pirmdienas, 25. marta, "Kursas Laikā".

Pievieno komentāru

Pāvilostā