FOTO: Pāvilostnieki bungo Ventspilī

Pāvilostas Mūzikas skolas sitamo instrumentu meistarklase "Ritms – Mūzikas pamats" vakar, 30. maijā, notika Ventspils Mūzikas vidusskolā, kur jauniešiem bija iespēja iemēģināt roku dažādu sitamo instrumentu spēlē un uzzināt par to izcelsmi.

"Audzēkņi uzreiz aktīvi iesaistījās meistarklasē un visvairāk viņus aizrāva tieši prakstikās nodarbības," stāsta Pāvilostas Mūzikas skolas direktore Inga Šņore.

Tā kā bērnu un jauniešu vidū bija pastiprināta interese spēlēt sitamos instrumentus, tad Pāvilostas Mūzikas skolā direktore noorganizēja nodarbības sitaminstrumentu spēlē. Bērni piedalījās mūzikas teorijas apguvē, dzirdes treniņos un piedalījās prakstiskajās nodarbībās, uzskaita skolas direktore. Lai turpmāk sekmētu šīs nozares attīstību Pāvilostā, sadarbībā ar Ventspils Mūzikas skolu un tās vadītāju Gunti Kaģi nolemts rīkot meistarklases. Tās vadīja G. Kaģis, Madara Jansone, Pauls Ķierpe, kuri teorētiskajā meistarklases daļā stāstīja par to, kā radās sitamie instrumenti, to dažādību un izmantošanu gan senatnē, gan mūsdienās.
 
Meistarklases praktiskajā daļā notika ekskursija pa Ventspils Mūzikas skolu, sitamo instrumentu paraugdemonstrējumi dažādos stilos, meistaklašu dalībnieku iesaistīšana procesā, kā arī informācija par mācīšanos mājas apstākļos.

Dienas laikā pāvilostnieki apmeklēja arī interaktīvo izstādi "Kas ir mūzika" Ventspils Biznesa centrā.
 
Otrs brauciens uz Ventspils Mūzikas skolu notiks 4. jūnijā, lai piedalītos Ventspils Mūzikas skolas noslēguma eksāmena koncertā.

Pievieno komentāru

Pāvilostā