FOTO: Pāvilostas novada 1. un 2. klases skolēni apgūst peldētprasmi

Pāvilostas vidusskolas un Vērgales pamatskolas 1. un 2. klašu skolēni uzsākuši peldētapmācību Liepājas Olimpiskajā centrā. Pusgada garumā bērni mācīsies pareizi elpot zem ūdens un kustināt rokas un kājas, lai ūdenī justos droši.

Pašvaldība 15 Vērgales pamatskolas un 26 Pāvilostas vidusskolas 1. un 2. klases skolēnu peldēšanu apmaksā no budžeta līdzekļiem. Ceļa izdevumu maksa par nodarbībām – 2552 lati. Vecākiem jāsagādā peldkostīmi un peldbikses, cepures un čības.

Pirmdienās peldēt brauc vērgalnieki, trešdien un ceturtdien – pāvilostnieki. Bērniem līdzi dodas skolotāji un arī vecāki, kas palīdz pieskatīt mazos peldētājus.
Vērgales 1. un 2. klases audzinātājas novada pašvaldības izdevumā "Pāvilostas novada ziņas" stāsta, ka bērni ziņu par iespēju peldēt uzņēmuši ar lielu sajūsmu, un pirmās reizes brauciens izvērties par īstu piedzīvojumu. Rīts iesācies ar peldcepuru modes skati, baseina iepazīšanu. Bērni ar katra baseina apmeklējuma reizi arvien labāk prot par sevi parūpēties, kļūst patstāvīgāki.

Skolēni ar sajūsmu atstāsta baseinā piedzīvoto un lepojas ar jaunapgūtajām prasmēm. Vislabprātāk patīkot "pūst burbuļus", peldēt uz muguras, aizturēt elpu, bāzt galvu ūdenī, sacensties, kurš ilgāk izturēs zem ūdens, taisīt zem ūdens tiltiņus un līst tiem cauri, attēlot zvaigznītes un muciņas utt.

Pāvilostas vidusskolas 2. klases audzēkne Elizabete stāsta, ka viņai vislabāk patīk taisīt zvaigznītes un uzreiz metas to parādīt – rokas un kājas taisni, seja ūdenī. "Vienkārši guļ uz ūdens," meitene paskaidro. Viņa pirms nodarbībām Liepājā "bišķiņ mācējusi peldēt", tagad jau ūdenī jūtoties droši. "Man patīk peldēt, vasarā daudz plunčājos pa jūru," klāsta Elizabete. Viņas klasesbiedrene Paula vēl īsti droši nejūtas ūdenī, jo nav paguvusi iemācījusies peldēt. Treneris Arturs Pusaudzis viņai teic, ka pietiek ar vienu paliktni, taču meitene drošāk jūtas ar diviem. Kamēr Paula viena gar baseina malu mācās kustināt kājas un turēties virs ūdens, pārējie klasesbiedri jau droši nirst, aiztur elpu zem ūdens un mācās pareizi kustināt rokas.
 
"Pāvilostniekiem ar peldētprasmes apguvi veicas ļoti labi," uzslavē treneris. Viņš atceras, ka pirmajās reizēs tikai daži baseinā jutušies droši un mācējuši peldēt. "Galvenais ir iemācīties atslābināties ūdenī, noturēt līdzsvaru un nebaidīties no tā," pamāca A. Pusaudzis. Nodarbības laikā treneris ne tikai māca peldēt, bet arī pamana, vai peldcepure pareizi uzlikta, apvaicājas, kas noticis, ka šodien peldēšana neiet tik labi kā iepriekš. "Līdz maijam, kad beigsies nodarbības, bērni jau varēs droši justies arī jūrā un būt pārliecināti par saviem spēkiem," pavēsta A. Pusaudzis.

Pievieno komentāru

Pāvilostā