FOTO: Pāvilostā birst zelta smiltis - notiek smilšu skulptūru festivāls “Zelta smilšu grauds” 2

Pāvilostas pludmalē sestdien, 31. jūlijā, bira zelta smiltis - notika tradicionālais smilšu skulptūru festivāls “Zelta smilšu grauds”. Šogad tas notika jau 15. reizi un pludmale pārvērtās ceļotāju pieturas vietā, jo skulptūru tēma bija “Ceļojums”.

Pamatekspozīcijas veidošanai šogad bija saņemti 58 projekti, no kuriem žūrijas komisija atlasīja pašus labākos. Veiksminieku vidū bija Pāvilostas mākslas skolas audzēkņi, kas festivālā piedalās jau 15. reizi, Aizputes mākslas skolas komanda (startē 12. gadu), Baldones mākslas skolas audzēkņi, Kuldīgas mākslas skolas audzēkņi, Ķekavas mākslas skolas audzēkņi un Tukuma mākslas skolas audzēkņi.

Īpaši aktīvi bija ķekavnieki, kuriem mākslas skolu grupā tapa trīs darbi. Viens no tiem bija “Ceļotājs” mērkaķis. “Ko var darīt, ja nav daudz prātiņa. Uzsēžas uz kofera un iepeld jūrā,” skulptūras jēgu izteiksmīgi atainoja skolotāja Zīle Ozoliņa-Šneidere, atzīstot, ka šogad strādāt bija viegli un grūti vienlaicīgi. Smiltis slapjas, būvēt viegli, bet vējš strauji tās žāvē, bojājot skulptūru formas. Ķekavnieku izpildījumā šajā grupā tapa arī “Buda” un citplanētietis jeb “Tūrists”, kurš ieradies no citas planētas.

Aizputnieki veidoja divas skulptūras: “Ceļa jūtīs”, kur galvenajā lomā iejutās sivēns ar fotoapatrātu, un “Glābiet torni!”. Skolotāja Anda Lieģe atklāja, ka ideju autori ir viņas audzēkņi. Pirmās skulptūras iecere pasmelta ikdienā, bet otrās audzēknei Amandai radusies pēc Itālijas ceļojuma - viņai ļoti pie sirds gājis Pizas tornis.

Pāvilostnieku izpildījumā arī tapa divas skulptūras: “Biju Ēģiptē”, kurā attēlota piramīda, un “Lielais mazais ceļotājs” jeb Sprīdītis.

Taču laurus šajā grupā plūca tukumnieki ar savu “Neglītā pīlēna pirmo ceļojumu”. Pīļuku ģimenes izdomātāja ir viena no audzēknēm. Madara pastāstīja, ka tieši šobrīd Tukumā tiek izrādīta luga “Neglītais pīlēns”. Viņa ir saistīta ar teātri, tādēļ galveno tēlu atvedusi uz pludmali.

Ikviens interesents, neatkarīgi no vecuma un profesionālās sagatavotības, varēja piedalīties konkursa "Hobby" grupā. Šajā grupā šogad tapa desmit darbi.

Pamanāmākie bija smilšu skulptūras būvnieki no Liepājas, kuri sevi dēvēja par “Aristokrātiem”. Pieci jaunieši veidoja skulptūru “Gludie ceļi”. Īpaši uz pārējo fona viņi izcēlās ar speciāli piemeklēto noformējumu – saviem ietērpiem, kas bija aristokrātiem atbilstoši – ar karaļa kroņiem un mantijām.
Ķekavnieces Guntra, Liene, Inga un Sandra, kuras festivālā Pāvilostā piedalās jau piekto reizi, veidoja skulptūru “Nepazaudē filmu!”. Fotoaparāta smilšu versijas atveidošanai meitenes nodevās ļoti nopietni – viņas darbu bija sākušas jau iepriekšējās dienas vakarā.

Savukārt citas četras ķekavnieces – Kristiāna, Ieva, Irma un Linda – smiltīs atveidoja grimstošo “Titāniku”. Gribējām ko oriģinālu, tādēļ vadoties pēc festivāla šā gada devīzes palikām pie leģendārā kuģa, skaidroja meitenes.

Aizputnieki – Gatis Selderiņš ar dēlu Arti – divatā pludmalē būvēja “Mazo Muku pēc simts gadiem.” Bet baldonieši smiltīs uzbūra lāčuku un sivēnu “Kurp peldam mēs ar sivēnu?”.

Balvas uzvarētājiem - piramīdas formas čuguna kausus ar dzintara liesmiņām spicē - darinājis metālmākslinieks Andris Garokalns. Tās saņēma visu trīs nomināciju pirmo trīs vietu ieguvēji.

Festivāls tradicionāli noslēdzās ar triju Pāvilostas mākslinieku – Ainara Zingnika, Valdemāra Viļņa un Zigmunda Viļņa – veidoto ugunsskulptūru. Šogad tās bija divas dzērves “Deja”. Skulptūru pludmalē aizdedza saulrietā.

Festivāla rīkotājs – Pāvilostas mākslas skolas direktors Zigmunds Vilnis – norādīja, ka apaļais 15. festivāls noteikti nebūs pēdējais. Viņš jau domā, kā uzlabot festivāla kvalitāti un ieviest jaunas vēsmas.

15. smilšu skulptūru festivāla uzvarētāji
Mākslas skolu grupā:
1. “Neglītā pīlēna pirmais ceļojums”, Tukuma Mākslas skola
2. “Lielais mazais ceļotājs”, Pāvilostas Mākslas skola
3. “Cļotājs”, Ķekavas Mākslas skola

“Hobby” grupā:
1. “Mazais Muks krīzes ceļojumā”, Aizpute
2. “Nepazaudē filmu!” Ķekava
3. “Draugi čemodāni” Grobiņa

Skatītāju simpātija
1. “Ceļotājs”, Ķekavas Mākslas skola
2. “Neglītā pīlēna pirmais ceļojums”, Tukuma Mākslas skola
3. “Ceļa jūtīs”, Aizputes Mākslas skola

Pievieno komentāru

Komentāri 2

novāciet to sms reklāmu! tā jau nevar sagaidīt, kad portāls atvērsies, tad vēl reklāma pa virsu :(((((

pirms 11 gadiem, 2010.08.02 00:34

:)

Man patika pasākums, ar mūziku, un visādi interesanto dienu Pāvilostas pludmalē. Par skulptūrām- Pūks un Sivēns, kā arī pīļuku ģimenīte bija vismīlīgākie:)

pirms 11 gadiem, 2010.08.01 18:27

Pāvilostā