Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Izveido jaunas piestātnes

Līdz šim Pāvilostā lielākais akcents tika likts uz atpūtu pie jūras un pludmalē. Lai to labotu un atjaunotu interesi arī par Sakas upi, tajā izvietotas trīs laivu piestātnes.

"Sakas upē realizēts Uldzes Liepiņas bakalaura darbs, kuram bija jātop jau 2009. gadā, kad Uldze ar šo ideju devās pie domes deputātiem," stāsta Pāvilostas kultūrvēsturiskā vides centra vadītāja Marita Horna. Sākotnēji bija doma par 10 piestātnēm, bet par projekta naudu izdevās īstenot vien trīs piestātnes un piecas informācijas zīmes.

Peldošās laivu piestātnes ir četrarpus metrus platas un piecarpus metrus garas un atrodas upes labajā krastā pie Sakas tilta, bijušās peldvietas Stadiona ielā un pie Upesmuižas parka kāpnēm. "Šobrīd vairāk apdzīvots ir upes labais krasts, bet nākotnē gribam uzstādīt šādas piestātnes arī kreisajā krastā," iecerējusi M. Horna. Divas informācijas zīmes jau izvietotas vietās, kur nākotnē varētu atrasties laivu piestātnes – pie Tūrisma un informācijas centra, kā arī pie jahtu piestātnes upes labajā krastā.

Peldošas laivu piestātnes ar uz­ejas laipām no krasta izgatavoja un uzstādīja SIA "Steķis". Piestātnes aprīkotas arī ar soliņiem, atkritumu tvertnēm un informācijas stendiem, kurus uzstādīja SIA "Kurzemes ceļinieks un būvnieks". "Uz šiem stendiem ir informācija, kādi ir un kur atrodas tuvākie apskates objekti," piebilst M. Horna.

Šīs piestātnes ir vieta makšķerēšanai, laivošanai vai vienkārši atpūtai Sakas krastā, norāda projekta īstenotāja.
Pāvilostas novada mājaslapā veiktajā aptaujā, kā iedzīvotāji vērtē jaunās laivu piestātnes Sakas upē, vairums norādījis – patīk. Otra populārākā atbilde – šādu piestātņu vajadzētu vairāk.

* Piektdien, 17. augustā, pulksten 13 visiem interesentiem ir iespēja iepazīties ar "Laivu ceļu Sakas upē", dodoties izbraucienā, Iepriekš ir jāpiesakās, zvanot Ģirtam Vagotiņam-Vagulim pa tālruni 29125521.

* Sakas upē ir realizēts Eiropas Zivsaimniecības fonda pasākuma "Teritoriju attīstības stratēģiju īstenošana" (LEADER programmā) finansētais projekts "Laivu ceļš Sakas upē". Projektu sagatavoja un realizēja biedrība "Pāvilostas kultūrvēsturiskais vides centrs".

* Projekta izmaksas: 19 697, 66 latu, no tiem Pāvilostas novada pašvaldība sedza 10 procentus.

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā