Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Atvērts Ziemassvētku vecīša ciemats Ziemupē

Trešo gadu Pāvilostas novada Ziemupes "Smiltniekos" durvis vēris Ziemassvētku vecīša ciemats, kur var sastapt Vecīti un viņa rūķus. Sētā smaržo pēc pankūkām, uz ugunskura kūp karsta tēja, kāds ielīdis brīnumskapī un klusu, klusu stāsta savas lielākās blēņas.

Kā pirmie šogad pie Ziemupes vecīša ciemojās Vaiņodes un Saldus bērni. Vaiņodes vidusskolas skolotāja Laila Strēle savus audzēkņus uz Ziemupi ved trešo gadu un šogad atbraukusi kopā ar pirmklasniekiem. "Skolā arī ir eglīte, bet gribas, lai bērniem svētku un konfekšu ir pēc iespējas vairāk," viņa teic. Mazie vaiņodnieki joprojām ticot vecītim un rakstījuši arī vēstules ar savām slēptākajām vēlmēm. Pirmklasniece Ginta teic, ka no Ziemassvētku vecīša viņa ļoti, ļoti gaidot lelli, jo šogad esot īpaši labi uzvedusies un arī sekmes skolā labas. Skolotāja tam piekrīt, sakot, ka meitēns nopelnījis pat trīs lelles.

Tālu ceļu pa sniegotajiem ceļiem pie vecīša mērojuši Saldus pamatskolas 2. klases audzēkņi un viņu skolotāja Linda Plūksna. "Bērni vairs īsti netic Ziemassvētku vecītim un braucām uz šejieni, lai kaut cik viņiem atgrieztu ticību, jo mājās nenāk tie īstie," skaidro skolotāja.

Tā arī ir mūsu vēlme, lai bērni notic brīnumam un Ziemassvētku vecītim, teic rūķis Rakstītājs jeb Liene Glezere. Četras ziemupnieku ģimenes katru gadu decembrī kļūst par rūķiem un nenogurdami rada svētkus citiem. "Leju, Kuplo, Kurmju un Glezeru ģimenes šogad nedēļu rūpēsies par svētku noskaņu, pārsteigumiem un brīnumiem," uzskaita rūķis Rakstītājs.

Ciemats šogad atvērts būs vien nedēļu un kopā ar Vecīti rotaļās var doties līdz 23. decembri katru dienu 11, 13 un 15.

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā