Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ērtības un informācija būs vienuviet

Pāvilostas novada Ulmales iedzīvotājiem turpmāk būs glītas telpas, kur pulcēties, plašākas iespējas iegūt jaunāko informāciju un arī nokārtot dažādas sadzīviskas lietas – pirmsjāņu sestdienā durvis vēra jaunais saieta nams “Saulrieti”.

“Jaunā veļasmašīna vēl nav iemēģināta, ” stāsta tikko atklātā saieta nama un vienlaikus arī Ulmales bibliotēkas vadītāja Lita Šildere. Nomazgāties, pie reizes izmazgāt veļu, apmainīt izlasītās grāmatas un ielūkoties internetā, jūlijā būšot iespējams tikai otrdienās no pulksten 8 līdz 17, jo viņa došoties kārtējā atvaļinājumā. Bet no augusta gan bibliotēkas, gan sadzīves pakalpojumus varēs izmantot trīs dienas nedēļā.
“Ulmales bibliotēkā strādāju jau septiņpadsmit gadus un par vecajām telpām varu teikt – auksti, auksti, auksti. Sala laikā datora tuvumā bija plus divi grādi. Ceru, ka nu vienreiz tikšu pie siltuma,” saka L. Šildere. Telpas apsildīšanai uzstādīts ar granulām kurināms apkures katls, bet dušas telpai ūdeni sildot ar elektrību.
Saieta nams iekārtots no plēstiem laukakmeņiem mūrētā ēkā, kur līdz 1996. gadam darbojies veikals, bet pavisam senos laikos bijusi muižas cūku kūts.
Bibliotēkas aprīkojums papildināts ar vienu jaunu datoru.
Ēku atjaunojot, saglabātas mūrētas ārsienas un citas senatnīgas detaļas. Bet iekštelpās izvietotas īpaši pasūtītas fotogrāfijas ar saulrieta attēliem, no vietējo iedzīvotāju krājumiem.
Ulmalnieku sadzīves apstākļu uzlabošanai nepieciešamās ēkas pārbūvi atbalstīja Eiropas lauksaimniecības fonds lauku attīstībai (ELFLA), pastāsta Pāvilostas novada projektu koordinatore Vizma Ģēģere.

UZZIŅAI
Kopējās projekta izmaksas ir 67196.83 lati, no kuriem Pāvilostas novada
pašvaldības līdzfinansējums ir 14236.53 lati. “Saulrietu” rekonstrukcijas projektu izstrādāja SIA “JOMS ”, bet būvdarbus – SIA “Taigers ”.

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā