Diplomandiem tuvas dabas tēmas

Savu diplomdarbu aizstāvēšanai gatavojas seši Pāvilostas mākslas skolas abiturienti. Zēni izvēlējušies koka darbus, bet meitenes apglezno lakatiņus, šķīvjus un arī vienu sētu. Visos darbos izmantoti dabas motīvi.

“Putni ir tādas plastiskas figūras, pateicīgi tēli, lai atveidotu kokā,” norāda skolas direktors Zigmunds Vilnis, izrādot šā gada un pērno diplomandu darbus mākslas skolas pirmajā stāvā. Vērgalnieks Ričards Poriņš no koka griež putna apveidu, bet Elvis Sils veido bāku, kuras augšdaļā varēšot ievietot arī gaismiņu.

Meitenes vairāk domājušas par praktiski izmantojamām lietām. Kristīne Podziņa piecus keramikas šķīvjus apglezno ar krāsainām zivīm. Darba gaitā atklājies, ka sākumā nopirktās krāsas neder gleznošanai uz tumša pamata, tāpēc vajadzējis pirkt citas, kuras nav tik caurspīdīgas. Kristīnes dvīņu māsa Anta Podziņa darbojas, veidojot uz zīda auduma augu un ziedu motīvus. Par videi draudzīgu iepirkšanos domājusi Agnese Kurčanova, uzsākot darbu pie auduma iepirkumu maisiņu gatavošanas.

Ārpus telpām iepriekšējo gadu absolventu iesākto darbu turpina diplomande Ilze Vilne. Blakus skolai dzīvojošie kaimiņi jaunajiem māksliniekiem atvēlējuši izgreznot nesen uzcelto koka sētu. Pamazām blakus pērn veidotajam uzrakstam Ilze uzgleznojusi savu versiju par ražas tēmu. Košas saulespuķes un ķerra ar milzu ķirbi jau uzzīmēta.

Vēl tikai nedaudz esot jāpiestrādā pie darbu nobeigšanas, tad 31. maijā pulksten 16 ciemiņus aicināšot uz izlaiduma balli, saka Z. Vilnis.

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā