Budžets kopumā lielāks 3

Pāvilostas novadā nevarēs manīt tik lielu rosību, cik pērn, taču budžetā ir izdevies rast līdzekļus, lai turpinātu palielināt algas pašvaldībā strādājošajiem.

"Ciparos budžets ir mazāks, bet kopumā lielāks, jo, uzsākot 2012. gadu, bija lielāks uzkrājums," skaidro Pāvilostas domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons. Šogad pārpalikums no pagājušā gada ir mazāks, jo decembrī pašvaldība samaksājusi pēdējos maksājumus par Vērgales bērnudārza "Kastanītis" un Pāvilostas vidusskolas siltināšanas projektu. Pamatbudžeta pieaugums ir 4% apjomā.

Pārmaiņas šogad piedzīvos Upesmuižas parka estrāde, saņemts arī Lauku atbalsta dienesta (LAD) atbalsts. Sākotnēji bija plānota estrādes rekonstrukcija, bet secināts, ka visas konstrukcijas ir novecojušas. "Jauksim estrādi nost un celsim no jauna," ziņo novada projektu koordinatore Vizma Ģēģere. Kopējās projekta izmaksas – nepilni 48 tūkstoši latu.

Pašvaldība arī cer saņemt atbalstu zivju tirgum ostas teritorijā. "Ar šo projektu mēģināsim startēt jau atkārtoti, nav zināms, vai izdosies," stāsta U. Kristapsons.

Šajā gadā visām iestādēm budžetu palielināja par 5%, darba algas visiem pašvaldības darbiniekiem palielinātas par 7%. "Algu palielinājums nav skolotājiem, kuri tiek finansēti no valsts budžeta," atzīmē U. Kristapsons.

Deputātiem šajā gadā stundu likme noteikta 5,09 latu apmērā par piedalīšanos domes un komiteju sēdēs, kā arī par citu deputāta pienākumu pildīšanu. Komisiju locekļi turpmāk saņems 4,59 latus par stundu. Domes priekšsēdētāja mēneša algas likme noteikta 814 latu apmērā, bet novada domes priekšsēdētāja vietnieka – 735 latu apmērā. "Ja ceļas mana alga, ceļas arī deputātu stundu likme," paskaidro U. Kristapsons. 2009. gadā, kad izveidojies Pāvilostas novads un valstī iestājusies krīze, algas tika samazinātas, bet tagad mērķtiecīgi tās tiek atgrieztas iepriekšējā līmenī. Pērn algas tika paceltas par 10%. Prēmijām nauda budžetā nav atvēlēta. Tās maksātas netiekot jau 11 gadus.

Plašāk 28. marta "Kursas Laikā"!

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Mežinieks

Pašvaldībnieki vienmēr par sevi parūpējas, pāvilosta nav nekāds izņēmums. Pārējie pa to laiku spiesti iztikt ar http://www.greenkredit.lv un citiem tam līdzīgiem pakalpojumiem, jo algu neviens i nedomā paaugstināt.

pirms 8 gadiem, 2013.03.28 15:45

Viņa

Es arī gribu algas palielinājumu, vismaz pat 7%

KUrš vēl grib?

pirms 8 gadiem, 2013.03.28 12:51

Pāvilostā