Baļķvedēji sabojājuši ceļu

Labu laiku “Lauru” māju saimnieks Vērgales pagastā nevar līdz dzīvesvietai aizbraukt ar auto. Ceļš kļuvis neizbraucams, tādēļ vērgalnieks transportlīdzekli atstāj mežmalā un tālāk dodas kājām.

Vienā rokā iepirkumu maisiņi, otrā – “pilsētas apavi”, šādu skatu “Kursas Laiks” novēro, kad vērgalnieki dodas uz “Lauriem”. “Mašīna jāatstāj meža vidū,” sūrojas Oļģerts Vainovskis. Viņa ģimenei un vēl kādu māju iemītniekiem meža ceļa posms līdz mājām jāmēro kājām. Saimnieks savu auto spiests turēt aptuveni pusotru kilometru no dzīvesvietas, jo tuvāk piebraukt nav iespējams. Auto pa nakti paliek nepieskatīts mežmalā. Ceļš izdangāts tik stipri, ka pat baļķvedēji knapi var izbraukt, novērojis vērgalnieks. Vietām tie atstājuši vismaz pusmetru dziļas vagas. Vistrakāk ir vakaros, kad mājās jāatgriežas pa tumsu. Jāuzmanās, lai neiekāptu kādā bedrē un nepakristu. Arī pastu kopš februāra sākuma “Lauru” iemītniekiem vairs nepiegādā līdz mājām. Pastkastīte bija jāpārvieto tuvāk Liepājas–Pāvilostas šosejai.
Arī citus gadus Saraiķos notikusi mežistrāde, tomēr iepriekš ceļš tik ļoti nav cietis, vērtē O. Vainovskis. Viņš ir nobažījies, vai neizbraucamo ceļu salabos, un par izveidojušos situāciju informējis tā saimniekus “Latvijas Valsts mežus”.

Slikti visiem
Siltā ziema ir iemesls, kādēļ ceļš tik stipri cietis, skaidro Dienvidkurzemes mežsaimniecības Akmensraga iecirkņa vadītājs Armands Milzarājs. Ja būtu sals un zeme sasalusi, smagās automašīnas ceļu nesabojātu. Pēc mežistrādes pabeigšanas ceļu nogreiderētu, un tas būtu lietojams. Tomēr šogad ziemā lijis lietus, turklāt Saraiķos ir zems gruntsūdens, kas situāciju pasliktinājis, klāsta A. Milzarājs. Viņš atzīst, ka neizbraucamais ceļš apgrūtina gan vietējo iedzīvotāju ikdienas gaitas, gan uzņēmēju darbu, kas nevar koksni izvest no meža. Uzņēmēji ceļu nogreiderējuši, bet no tā labāk nekļuva – izveidojās vēl lielākas dubļu peļķes.
Mēneša laikā pēc darbu pabeigšanas cirsmās ceļš jāsakārto, “Kursas Laikam” noteikumus skaidro Valsts meža dienestā. Dienesta darbiniece ieteica O. Vainovskim rakstīt iesniegumu par neizbraucamo ceļu gan savai pašvaldībai, gan reģiona mežniecībai.

Sola salabot
Mežistrāde Saraiķos ir beigusies, apstiprina A. Milzarājs. Tiklīdz laika apstākļi ļaus, ceļš tikšot salabots. “Ceļa posmam paredzēta rekonstrukcija,” apgalvo Akmensraga iecirkņa vadītājs. Pēc rekonstrukcijas cirsmas šajā apgabalā vairs netikšot izsolītas, tādēļ “Lauru” saimniekam ceļš neērtības vairs nesagādāšot.
Par meža ceļu rekonstrukciju valstī rūpējas VAS “Latvijas Valsts meži” struktūrvienība “Meža infrastruktūra”. Aizpērn Latvijā izbūvēti un rekonstruēti 535,386 kilometri meža ceļu un 413,445 kilometri meža meliorācijas sistēmu.

Pievieno komentāru

Pāvilostā