Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Arī Pāvilostā veido pašvaldības policiju

Pāvilostas novada domes deputāti nolēmuši izveidot Pašvaldības policiju. Par policijas priekšnieku tiek virzīts Aleksandrs Urtāns.

"Vēsturiski mums bija viens policists Vērgalē un viens Pāvilostā, kurš devās pensijā," stāsta Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons. Vēlāk dome noslēgusi līgumu ar apsardzes kompāniju "Spīdola", kura aizstāja policiju.

Likumdošana šobrīd paredz, ka policistu lēmumus pārsūdzēt var pašvaldības policijas priekšniekam, nevis domes Administratīvajā komisijā, skaidro domes priekšsēdētājs.

Par Pāvilostas Pašvaldības policijas priekšsēdētāju tiek virzīts Aleksandrs Urtāns, kurš nav vietējais, bet izpelnījies domes uzticību. "Viņš ir apsardzes firmas "Spīdola KDS" vadītājs un paralēli 15 stundas nedēļā strādās pie mums," skaidro U. Kristapsons. Šobrīd viņa kandidatūra ir nodota apstiprināšanai iekšlietu ministram Rihardam Kozlovskim. "Bez priekšnieka būs vēl pieci policisti, uz kuru amatiem konkurss netiks rīkots, pienākumus pildīs apsardzes firmas darbinieki," teic U. Kristapsons. Domei sadarbība ar apsardzes firmu izveidojusies ļoti laba, tāpēc nolemts pašvaldības policistus meklēt tur. Likums neliek rīkot konkursu, uzsver U. Kristapsons. Patrulēšanas vajadzībām tiks izmantota arī apsardzes firmas auto mašīna, dome tikai apmaksās degvielas izdevumus.

Viens pašvaldības policists būs Vērgalē un četri Pāvilostā un Sakā. Policistu darbs būs maiņās – pa 24 stundām, tāpēc policistu skaits ir tik liels – lai vienmēr kāds būtu uz vietas un sasniedzams, jo neviens no policistiem nav vietējais iedzīvotājs, skaidro U. Kristapsons. Iecirkņa atrašanās vieta nemainīsies – Pāvilostas domes ēkā, ieeja no sētas puses.
 
Darba policijai, īpaši vasaras sezonā, netrūks, pārliecināts domes vadītājs. Īpaši jāuzmana kāpu zona, lai tā netiktu izbraukāta, netiktu dedzināti ugunskuri. "Tāpat ir klejojoši suņi, sadzīviskas nesaskaņas, kautiņi – spēj tik darboties vasaras sezonā," zina U. Kristapsons.

Jau ziņots, ka maija sēdē par Pašvaldības policijas izveidi lēmusi Nīcas novada dome.

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā