Antīkie auto atklāj sezonu, saņemtas pirmās nominācijas

Latvijas Antīko automobiļu kluba Padomju tehnikas sekcija 2009. gada sezonu sestdien uzsāka ar seno spēkratu ralliju Rīga – Pāvilosta – Rīga. Antīko automobiļu kluba (AAK) Padomju tehnikas sekcijas priekšsēdētājs Ainārs Indriksons portālam stāsta, ka uz pasākumu Pāvilostā ieradās vairāk cilvēku nekā gaidīts, taču atzina, ka tas ir patīkams pārsteigums.

Startam gatavojās 25 ekipāžas. Vairāk nekā četrsimt kilometru garais pārbrauciens bija nopietns pārbaudījums spēkratiem, kuri pārziemojuši un sagatavoti jaunajai sezonai. Fotogaleriju skatiet šeit !

Pirmie tituli sadalīti
Pie titula “Skaļākā ekipāža” tika Māris Mežapuķe ar savu ekskluzīvo “Moskvič 408 ELITE”. Agra Amoliņa 1948. gada “Gaz 20 Pobeda Cabrio” tika pie divām atzinībām – skatītāju simpātijas un vecākā antīkā auto titula. Pie skatītāju simpātijas tika arī “milicijas bobiks” GAZ 69.

Nomināciju “Elegance 2009” piešķīra “Mercedes Benz 280 SL Pagode”, tā īpašnieks – Igors Burenkovs.

“Debija 2009” – Linards Zandovskis ar 1975. gada “Renault 4”. Šo auto savām rokām simtprocentīgi restaurējis, vairākus gadus cīnījies, zina A. Indriksons.

Šonedēļ – Talsos
Nākamais pasākums “antīkajiem” ir šajā nedēļas nogalē Talsos – Ziedu rallijs. Sestdien no pulksten 9 spēkratu izstāde būs pie Talsu Tautas nama. Izklaidēs Talsu dziedātāji, dejotāji, un dažādus labumus piedāvās Talsu tirgotāji. Jāpiezīmē, ka ar divu stundu “izstādīšanos” antīko auto īpašnieki nekad neaprobežojas. Viņiem katrs šāds izbrauciens ir milzīgs pasākumu komplekss, piemēram, Talsos viņi apmetīsies viesu namā “Bukdangas”, kur būs gan orientēšanās sacensības, gan kopīga gaļas cepšana un citas jautras izdarības, vēstīts AAK mājaslapā.

Salidos retro “moči”
Uz lielu pasākumu ir aicināti doties retro motociklu īpašnieki. 30. maijā būs retro motociklu salidojums “Marienhaus 2009”. Lai pieteiktos, jāzvana pa tālruni 26446147 vai jāraksta uz e-pastu: retro73@inbox.lv.

Motociklu brauciena maršruts: Susāju pagasta Vēršukalns – Viļaka – Semenova – Borisova. Viļakieši varēs redzēt retro motociklus veiklības braucienos, semenovieši – izstādē. Pasākuma programma atrodama www.aak.lv.

Nozīmīgākie seno spēkratu pasākumi Latvijā 2009. gadā
22. līdz 24. maijs – Ziedu rallijs 2009, Talsu rajons
7. jūnijs – Restauratoru dienas, Ikšķile
13. jūnijs – Militārās rekonstrukcijas un militārās tehnikas salidojums, kino pilsētiņa Cinevilla
18. jūlijs – “Retro Cesvaine 2009”, Cesvaine
1. augusts – “Retro Liepāja 2009”, Liepāja
8. augusts – rallijs “Rīga-Ventspils 2009”, Ventspils
22. un 23. augusts – “Rīga Retro 2009”, Rīga
29. un 30. augusts – “Retro Jūrmala 2009”, Jūrmala
6. septembris – Restauratoru dienas, Ikšķile
NO LATVIJAS ANTĪKO AUTOMOBIĻU KLUBA MĀJASLAPAS WWW.AAK.LV

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā