Akordeoni skanēs arī krīzes laikā

No piektdienas līdz svētdienai Pāvilostā notiks mūzikas skolu akordeonistu festivāls “Zoķeris 09”. Akordeonisti uzstāsies arī smilšu skulptūru festivālā  “Zelta smilšu grauds”.

Par spīti grūtiem laikiem, arī šovasar Pāvilostā notiks tradicionālais festivāls jaunajiem akordeonistiem, pastāsta Pāvilostas mūzikas skolas direktore Inga Šnore.

Festivālā piedalīsies gan vietējie jaunieši, gan arī viesi no Liepājas. Tas ir labs veids, kā veicināt un attīstīt mūzikas skolu akordeonistu kopmuzicēšanas tradīcijas, apgūt jaunu muzikālo materiālu un gūt uzstāšanās pieredzi, pārliecināta I. Šnore.

Festivāla laikā paredzēti vairāki akordeonistu kopmēģinājumi. Sestdien jaunie mūziķi uzstāsies starptautiskajā smilšu skulptūru festivālā  “Zelta smilšu grauds ”. Akordeonus spēlēs laivās uz Sakas upes un sociālās aprūpes centrā Pāvilostā.

Jauniešiem paredzēta ekskursija uz Rucavu, kur varēs iepazīties ar tautas muzicēšanas tradīcijām, saspēlējoties ar Rucavas etnogrāfisko ansambli “Zvanītāju” mājās.

Līdztekus akordeonistu kopmēģinājumiem paredzēti izklaides un atpūtas pasākumi, iepazīšanās ar Pāvilostu un tās apkārtni. Akordeonistu festivālu rīko Pāvilostas mūzikas skola sadarbībā ar Valsts kultūrkapitāla fondu, Liepājas rajona Kultūras nodaļu un Pāvilostas novada domi.      

Festivāla nosaukums ir saistīts ar senām zvejniecības tradīcijām. “Zoķeris” nozīmē sausu egles stumbru ar zariem, kas domāts zvejas tīklu izvilkšanai no jūras, skaidro I. Šnore.

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā