Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina palūkoties pāri sētas žogam

Pāvilostas novadā tiek izstrādāts jauns teritorijas plānojums. Pirms tā galīgās nodošanas sabiedriskajai apspriešanai iedzīvotāji tiek sapulcēs aicināti izteikt savu viedokli par dažādu vietu tālāku attīstību.

"Galvenais, ko šajās sapulcēs gribam – parādīt iedzīvotājiem, ka daļa jau ir izvērtējuši savu zemju tālāko pielietojumu. Pārējiem vēl ir laiks to izdarīt," pamato Pāvilostas novada pašvaldības priekšsēdētājs Uldis Kristapsons.

Kādreiz piejūras novada iedzīvotāji savas zemes definējuši kā apbūves gabalus, lai varētu labāk tos pārdot. Kā norāda U. Kristapsons, tagad, kad būvniecības bums ir beidzies un šādām zemēm tiek piemērots augstāks nodoklis, iedzīvotāji izvēlas mainīt zemes statusu uz lauksaimniecībā izmantojamu zemi.

Jauns teritorijas plānojums novadam nepieciešams arī tādēļ, ka pašlaik spēkā ir trīs atsevišķu teritoriju plānojumi – Pāvilostas, Vērgales un Sakas. Tie izstrādāti ar atšķirīgām pieejām, dažādu izmantošanas mērķi. "Jaunus novada centrus neplānojam, bet gribam, lai iedzīvotāji kopumā paskatās arī uz kaimiņu pusi un saprot, kā konkrētā vieta attīstīsies nākotnē," teic pašvaldības vadītājs. Tādā veidā būtu iespējams izvairīties no neprognozētām aktivitātēm blakus teritorijās, kuru rezultātā individuālu īpašumu vērtība var arī mazināties.

Diskusijā piedalīsies pašvaldība, teritorijas plānošanas eksperti, aicināti tiek arī iedzīvotāji. Runāts tiks par konkrēto novada vietu, piemēram, Pāvilostu un tās tuvāko apkārtni, Stranti, Ulmali, iekļaujot stāvkrastu, Vērgali, Saraiķus un Ziemupi ar piekrasti, pašreizējo situāciju spēkā esošo teritorijas plānojumu kontekstā, turpmākās attīstības iecerēm.

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā