Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina lūkot vērienīgu militāru desantu

ASV konteinerkuģis „Obregon” ieradies Ventspils ostā, kur atradīsies turpmākās dienas, un gatavs piedalīties starptautisko jūras spēku mācību „BALTOPS 2010”  piekrastes operācijas noslēguma fāzē 10. jūnijā, ko Vārves pagasta pludmalē aicināti vērot visi interesenti.

Vārves piekrastē no desanta laivas jau izsēdināti pirmie desmit HMMWV (High Mobility Multipurpose Wheeled Vehicle), informē Aizsardzības ministrija (AM). Izsēšanās laikā tika izmēģināta viena HMMWV evakuācija ar Zemessardzes 54.inženiertehniskā bataljona evakuācijas transportu, simulējot situāciju, kad desantējamais transporta līdzeklis nespēj patstāvīgi pārvietoties no pludmales. HMMWV civilo prototipu plašāk pazīst ar nosaukumu „Hummer” un tā ir viena no pasaulē atpazīstamākajām un populārākajām militārā apvidus automašīnām.

Trešajā  mācību fāzē militārā tehnika no ASV kuģa „Obregon”, kas atradīsies Ventspils ostā, pa sauszemi tiks nogādāta un izvietota Zemessardzes poligonā „Medņi-3”. Ceturtajā fāzē no 10. līdz 11. jūnijam notiks daļēja tehnikas transportēšana uz Liepāju, Kuldīgu un Ropažu dzelzceļa staciju, savukārt mācību noslēguma fāzē tiks veikta militārās tehnikas apkope, ostā notiks tās iekraušana kuģī un mācībās iesaistītā personāla došanās uz savām vienībām.  

Iedzīvotāji ir aicināti 10.jūnijā plkst. 13.30 vērot Ventspils novada Vārves pagasta pludmalē notiekošo starptautisko jūras spēku mācību „BALTOPS 2010” piekrastes operāciju, atgādina AM.

Piekrastes operācijas laikā notiks sabiedroto spēku militāro transporta līdzekļu izkraušana un personāla izsēšanās krastā.

Lai nokļūtu līdz pludmalei, iedzīvotāji ir aicināti braukt pa Saules ielu līdz slēpošanas kalnam „Lemberga hūte”, tālāk aptuveni 2 km turpinot ceļu Cirpstenes virzienā līdz norādei, uz kuras attēlota bulta labās puses virzienā un uzraksts „BALTOPS”. Turpinot ceļu norādītajā virzienā, pēc 250 – 300 metriem būs izvietots Zemessardzes kontrolpostenis, kas sniegs norādījumus par autotransporta novietošanu.

Ņemot vērā to, ka no autotransporta novietošanas vietas līdz pludmalei kājām jāveic aptuveni 1km, iedzīvotāji ir aicināti savlaicīgi plānot laiku, kas nepieciešams nokļūšanai līdz Vārves pludmalei.

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā