1.Vispārējie latviešu Tradīciju svētki "Senču balss" ir sākušies 2

Šonedēļ Pāvilostas novada "Lejās" notiek 1. Vispārējie Latviešu tradīciju svētki "Senču balss". Gluži tāpat kā latviešiem ir svarīga dziesma un Dziesmu svētki, tāpat svarīgi ir saglabāt mūžsenās latviešu tautas svētku tradīcijas, uzskata nometnes organizatori, biedrība "Vārti Ģimenei".

Biedrības pārstāvis Viesturs Roziņš stāsta, ka ik dienu būs savas izdarības – neparasta pārģērbšanās, svētku ēdieni, saukšana, kaukšana, rībēšana utt. Katra diena iezīmēsies kādu latviešu gadskārtu zīmē.

Svētkos piedalās ap 50 cilvēku no dažādām Latvijas vietām, galvenokārt bērni un jaunieši vecumā no 10 līdz 16 gadiem. Katrs svētku dalībnieks svētku laikā izgatavos seno mūzikas instrumentu, seno sadzīvei derīgu priekšmetu un suvenīru.

Kā atklāj svētku darba grupa, gatavojot svētkus, nemaz nebija iedomājušies, ka latviešu tradīcijas var būt tik aizraujošas – kā veseli rituāli, ko mūsdienās tikai filmās iespējams redzēt.

Jaunieši katru dienu sacentīsies ticējumu zināšanās, izspēlēs senās rotaļas un spēles, piedalīsies netradicionālajos sporta veidos, ies ķekatās, spēlēs ripu un nūju spēles, dzīvos īstās latviešu saimēs. Šo svētku mērķis – apjaust, ka senči jauniešiem saistošā veidā spēj nodot latviešu tradīcijas tālāk un ka tās nav "jāiesāla gurķu burciņā un jānoliek pagrabā", uzsver V. Roziņš.

Katru dienu svētkos piedalīsies un jauniešiem izprast tradīcijas palīdzēs kāds folkloras ansamblis. Šodien, 27. jūlijā, tas būs Nīcas Etnogrāfiskais ansamblis, 28. jūlijā – Rucavas Etnogrāfiskais ansamblis, 29. jūlijā – folkloras kopa "Atštaukas", 30. jūlijā – „Nārbuļi”.

Speciāli svētkiem ir izgatavots "Tradīciju pulkstenis", kurš katru rītu parādīs, kāda gadskārta pienākusi.

Svētkus atbalsta Jaunsardzes centrs, "Zaļā karotīte", grāmatnīca "Auseklis” un Pāvilostas novada dome.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

sssssss

"Lejas" atrodas Pāvilostas novadā Sārnatē

pirms 11 gadiem, 2009.08.02 20:01

Pāvilostas novadā