Zigrīda Zīverte par Rucavu - šī vieta ir tāda pērle, ar kuru vietējie var tikai lepoties! 5

Rucavas novada pašu centru par savām mājām sauc Zigrīda Zīverte. Uz Rucavu pārcēlusies pagājušās vasaras nogalē. “Dēls pārcēlās uz šejieni vispirms, tagad es pati,” saka sieviete. “Manā vecumā dzīvesvietu nomainīt nav grūti, jo darbs nav jāmeklē – esmu pensijā. Un labprāt dzīvoju laukos,” stāsta Z. Zīverte. Izrādās, viņa ir no Priekules. Kad bijusi darba gados, Priekulē, līdzīgi kā citviet, daudz kas ticis likvidēts, arī darbavietas. “Kas tad Priekulē tolaik palika – lielākās darbavietas bija slimnīca un skola, visiem tur darbu nodrošināt nevar,” atminas sieviete. Tad dzīve pārmetusies uz Liepāju, kur tolaik atradusi darbu.

Būdama Rucavas novada jaunā iedzīvotāja, Z. Zīverte aktīvi cenšas iepazīt sabiedrisko dzīvi un cilvēkus. “Kursas Laiks” viņu sastapa Rucavas pamatskolā, kur notika Eiropas kultūras mantojuma dienu atzīmēšana. Viņa bija vienīgā apmeklētāja “no malas”, kura ieradusies vērot pasākumu, kā arī iepazīt savas dzīvesvietas nozīmīgākos objektus. “Apmeklēju pasākumus, lasu vietējo pašvaldības avīzi, kur ir viss sarakstīts. Bija atnācis uzaicinājums. Ja aicina, tad kādēļ neiet?” prāto Z. Zīverte. Viņa bija pārsteigta, ka tik maz apmeklētāju šādam vietējam pasākumam. “Taču uzmanība, ko man pievērš vietējie iedzīvotāji, ir diezgan lieka.”

Eiropas kultūras mantojuma dienā Z. Zīverte no pamatskolas direktores Lienas Trumpikas saņēma dāvanu – grāmatu. Tā abām bija pirmā tikšanās, un tad arī klātesošie uzzināja, ka viņa tagad ir savējā – rucavniece. Sākumā pat gribējusi no dāvanas atteikties, taču, L. Trumpikas pierunāta, tomēr to pieņēma. Pieaugušie skolas pasākuma apmeklētāji pauda publisku prieku par jauno iedzīvotāju, kura ir aktīva un mājās vien nesēž. Viņa jau paspējusi doties ekskursijā ar vietējiem iedzīvotājiem, kur iepazinusies tuvāk ar saviem līdzcilvēkiem.

“Esmu šeit nonākusi īstajā vietā un laikā,” saka rucavniece un uzsver: “Mani jau iepriekš par Rucavu interesēja viss, šī vieta ir tāda pērle, ar kuru vietējie var tikai lepoties!” 

Raksts no "Kursas Laika" arhīva!


Pievieno komentāru

Komentāri 5

sīkums,bet uzrunā

Es domāju,ka atkal kārtējā "rakstu" kļūda- > tekstā "Tāču uzmanība,ko man pievērš vietējie iedzīvotāji,ir diezgan lieka!" Diez vai kundze gribēja teikt ,ka iedzīvotāju uzmanība viņai ir lieka, drīzāk jau liela !!! Ja šī ir kļūda, tad var izsaukt aizvainojumu kundzes kaimiņos un arī dažos citos rucavniekos. Nu nav forši !!!

pirms gada, 2019.03.07 07:38

MARIJA

Kad pārvācās tad Rucava bij pērle ,bet tagad esot sūdu bedre.Kā tad tā ZIGRIDA??

pirms gada, 2019.03.09 19:03

ko ben

juk ben būtu ko uzsasricelējusi no jauna,bet nevīžā skribelēt tik vecus rakstus pārdriķelē ,savu kumit tas diez vai kādim rūp atkal to parsažūrēt.

pirms gada, 2019.03.10 21:39

UPES JURIS

Kas taa par Zigriidu buus jaaiet iepaziities pie viina budeles.

pirms gada, 2019.03.11 08:22

Rucavas novadā