VVD īpašumā pie jūras konstatē pārkāpumus

Valsts vides dienests (VVD) konstatējis pārkāpumus īpašumā "Skrablas" Rucavas novada Nidā, laikrakstam "Kursas Laiks" atklājis VVD Liepājas reģionālās Vides pārvaldes Kontroles daļas Resursu kontroles sektora vadītājs Andris Junkurs.

"Kursas Laiks" iepriekš vēstīja, ka īpašumā "Skrablas", kas pieder kādai juridiskai personai, atpūtniekiem tiek piedāvāts pērties baļļās, kas atrodas kāpu korēs. Mazliet aiz kāpas izveidots prāvs betonēts laukums, bet tālāk slejas pusotra stāva jaunbūve.

"Celt ēku viņiem ir tiesības. "Skrablas" ir īpašums, kur kādreiz atradās vairākas būves, un jaunbūve šobrīd izveidota uz bijušas ēkas pamatiem – šeit viss ir kārtībā. Savukārt par baļļām un betonēto laukumu ir pārmetumi. Baļļas atrodas tauvas joslā, kurā nekam nevajadzētu būt. Savukārt laukums ir iebetonēts patvaļīgi, nesaskaņojot būvniecības projektā. Īpašnieks apgalvoja, ka nav zinājis, ka šādu lietu nedrīkst realizēt bez projekta. Viņi jau šobrīd ir apņēmušies laukumu renovēt un atjaunot dabisko zemsedzi, bet baļļas jau novāktas. Protams, tas neatbrīvo no administratīvā soda," apliecina A. Junkurs.

Turklāt īpašums pilnībā atrodas krasta kāpu aizsargjoslā, un "tūrisma bizness šajā vietā teorētiski nevarētu būt", norāda A. Junkurs.

Plašāk par būvniecības pārkāpumiem piejūras zonā un to, kā ar nelegālajiem viesu izmitinātājiem cīnās Valsts ieņēmumu dienests, lasiet "Kursas Laikā"!

Pievieno komentāru

Rucavā