Vēros un mācīs pazīt putnus

Šogad par vienu no “Hipo Torņu cīņu 2008” norises vietām izvēlēta arī Pape, kur sestdien un svētdien interesenti centīsies reģistrēt iespējami lielāku putnu sugu skaitu, informē Latvijas Ornitoloģijas biedrības sabiedrisko attiecību koordinatore Ilze Ķuze.

LOB valdes priekšsēdētājs Viesturs Ķerus norāda, ka Torņu cīņas kļūst par tradicionālu pasākumu Latvijas putnu vērotāju vidū. LOB tās rīko jau piekto gadu..
Šogad sacensības notiks arī Kuivižos, Limbažu rajonā, divos torņos pie Lubāna ezera, Madonas rajonā, Kaltenē – Talsu rajonā un divos torņos pie Engures ezera, Tukuma un Talsu rajonā.

24 stundu laikā vērotāji reģistrēs visas tur redzamās un dzirdamās putnu sugas. Sacensību laikā “Torņu cīņu” dalībnieki interesentiem parādīs torņa tuvumā redzamās putnu sugas, pastāstīs, kuru putnu balsis dzirdamas un to, kā praktiski noteikt putna sugu.

Rezultātus vērtēs trīs kategorijās: lielākais kopējais reģistrēto sugu skaits, „torņa rekords” un interesantākais novērojums. Pērn šajā kategorijā uzvarējuši vērotāji no Papes ezera torņa, kur, reģistrēts baltvaigu zīriņš. Noslēguma pasākums un uzvarētāju apbalvošana notiks svētdien, 25. maijā, pulksten 18 Ķemeros, “Meža mājā.”

Pievieno komentāru

Rucavas novadā