Ugunsdzēsēji reidā meklē kūlas dedzinātājus 2

Līdz kūlas dedzināšanas beigām notiks pastiprināta ugunsbīstamo teritoriju uzraudzīšana. Ceturtdien reidā uz Bārtu, Duniku, Rucavu un Nīcu devās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigāde.

Reida laikā pirmo pārkāpumu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Liepājas brigādes komandiera vietnieks Jānis Roga konstatē Dunikas pagastā “Pagrabu” mājās. Saimnieks pagalmā dedzina zarus. Liesmas ir lielas, apkārtējo koku zari noliekušies bīstami zemu, norāda ugunsdzēsēji. Redzams, ka ap ugunskuru degusi pērnā zāle. Saimnieks Eduards Zuļģis nepiekrīt, ka rīkojies neapdomīgi.

Pēc degšanas fakta konstatēšanas J. Roga uzaicina E. Zuļģi piektdien ierasties VUGD Liepājas brigādes postenī. Tomēr saimnieks atrunājas, ka īpašums patiesībā pieder sievai un viņš noteikti nevarēs ierasties. Viņš nesaprot, kāpēc ugunsdzēsēji viņam aizrāda, jo nesaskata apdraudējumu. Dedzinot zarus, E. Zuļģis pārkāpis ugunsdrošības prasības, J. Roga nosauc “Pagrabu” saimnieka kļūdu.

“Patrulēsim līdz brīdim, kamēr konstatēsim dedzināšanas faktus,” norāda komandiera vietnieks.

Meklēs visu diennakti
Patrulēšana notikusi arī pērn, taču šogad tā uzsākta vēl aktīvāk. Salīdzinot kūlas ugunsgrēku statistiku Liepājas pilsētā un rajonā, vairāk kūlas ugunsgrēku notiek pilsētā. Tādēļ Liepājas domē notikusi vienošanās starp VUGD Liepājas brigādi, Valsts policiju (VP) un Liepājas Pašvaldības policiju par regulāru pilsētas teritorijas apsekošanu.

No 1. aprīļa vismaz divas nedēļas Liepājā visu diennakti dežurēs patruļas, lai operatīvi atklātu kūlas dedzināšanas gadījumus un vainīgās personas, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Paredzēts, ka atsevišķas patruļas pilsētas teritoriju uzraudzīs automašīnās bez dienestu pazīšanās zīmēm. Tas ļaus labāk iegūt pierādījumus par kūlas ugunsgrēku izraisītājiem un līdzdalībniekiem.

No soda neizbēgt

No soda vainīgie neizbēgs, pārliecināts J. Roga. Sodu bardzība varētu būt viens no veidiem, kā atturēt no dedzināšanas.
Par kūlas dedzināšanu fiziskajām personām draud sods no 200 līdz 500 latiem vai administratīvais arests līdz 15 diennaktīm. Par ugunsdrošības prasību pārkāpšanu izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu – fiziskajām personām līdz simts latiem, bet juridiskajām personām līdz tūkstoš latiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

uldins

Kūlas dedzināšanas sezonas laikā nededziniet zarus. Ja nu kāda pērnā lapa sadegs, būsiet pārkāpēji :)

pirms 13 gadiem, 2008.04.04 22:56

uldins

Kauns, Roga!!! Nevari noķert īstu kūlas dedzinātāju, piesienies nabaga vīram. Fuj, tā nav smuki! Saimnieks vairs zarus sadedzināt nedrīkstēs? Izpētīju bildi, nekur neredzu ap ugunskuru degušu pērno zāli. Diez tie ugunsdzēsēji to degušo zāli uz milimetriem mērīja ap ugunskuru. Vai arī nekad nav redzējuši ugunskuru???
Zuļģi turies! Esmu tavā pusē! Es ar nepiekristu! Baigie patrulētāji! Smieklīgi!

pirms 13 gadiem, 2008.04.04 22:51

Rucavas novadā