Tradīcijas - Rucavas folkloras kopā "Ķocītis" visi spēlē kādu instrumentu

Šajā mācību gadā aprit 20 gadi, kopš dibināta, un pieci gadi, kopš atjaunota Rucavas pamatskolas folklora kopa “Ķocītis”. “Kādam tas ir jādara. Ja nedarīs, tad arī nebūs folkloras kopas un visa pārējā, ko tā veicina – valodas, tautastērpa, tradīciju, dziesmu un folkloras saglabāšanas,” saka kopas vadītāja Liena Trumpika.

“Kursas Laiks” sastop “Ķocīti” kārtējā mēģinājuma laikā ceturtdienas pēcpusdienā. Otrs mēģinājums norisinās piektdienā pēc mūzikas skolas nodarbībām. Mūzikas skolu apmeklē vairāk nekā puse kopas dalībnieku. Skolā pašreiz mācās vairāk nekā 60 audzēkņu, un kopā iesaistījusies trešā daļa – 22 bērni no visām pamatskolas klasēm. To vada pamatskolas direktore un krievu valodas skolotāja Liena Trumpika, kura savulaik ieguvusi muzikālo izglītību un kurai folkloras kopas pārņemšana un tradīciju turpināšana ir ne tikai brīvprātīgais darbs un hobijs, bet arī dziļa sirds misija.

Pirmsākumi folkloras kopai meklējami 1998. gadā. Uz Valsts svētkiem no Rucavas bijis vajadzīgs priekšnesums kādam pasākumam Grobiņā. Tikusi izveidota pamatskolas apvienība, bet pēc gada tā nosaukta par “Ķocīti”.

Plašāk par folkloras kopu "Ķocītis" lasiet "Kursas Laika" 4. janvāra numurā!

Pievieno komentāru

Rucavas novadā