Sumbrus gaida “mājās” 2

Papes dabas parkā darbinieki labo žogus, uzstāda jaunas informācijas zīmes un ik pa laikam pārbauda, vai savā aplokā nav atgriezušies izmukušie sumbri.

“Tepat pa Kalnišķiem viņi dzīvojas,” saka Papes dabas parka projektu direktors Ints Mednis par janvārī no aploka izmukušajiem sumbriem. Pārplūdušo teritoriju deviņi dzīvnieki, visticamāk, atstājuši, atrodot kāda izgāzta koka pārrauto iežogojumu.
123 hektāru lielo sumbriem atvēlēto teritoriju ietver 40 kilometru un 200 metru garš žogs. “Katru dienu to pārbaudīt nevaram,” skaidro I. Mednis.

Šī nav pirmā reize, kad sumbri izmūk no aploka un kļūst par īstiem savvaļas dzīvniekiem. Divus pusaugu bullēnus Dabas parka darbiniekiem izdevies notvert, un tie mitinās Grobiņā, “Jura staļļos”.

“Brīvībā ir viens lielais bullis, viens pērnais bullēns, trīs govis un divas teles,” uzskaita I. Mednis. Dzīvnieki pagaidām aplokā paši neatgriežas, jo tur vēl esot pārāk slapjš. Pie aploka vārtiem gan iekšpusē, gan ārpusē tiekot likts siens, burkāni un sāls.

“Domāju, ka pārāk lielu postu apkārtējiem iedzīvotājiem sumbri nav nodarījuši. Pagaidām ir sūdzība par izmīdītu zemeņu stādījumu,” saka I. Mednis un spriež, ka līdz aprīļa beigām zeme būs apžuvusi, žogi salaboti un no Grobiņas varēs vest “mājās” arī tur izmitinātos dzīvniekus.

“Gaidot tūrisma sezonu, kārtējo reizi atjaunojam arī informācijas stendus dabas parkā. Pa ziemu tie atkal stipri sabojāti. Pie rokas nevienu noķēruši neesam, tādēļ nevaram spriest, vai vainīgi vietējie jaunieši vai iebraucēji, bet norādes sabojātas tiek regulāri. Esam spiesti tās atjaunot pat trīs reizes gadā.”

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Elarroveheelt

基本マキシ丈もカンカン帽も形は変わらず来年とかも流行っても トリーバーチ 鞄 nvjbtq usiozf tkvbkp トリーバーチ 鞄
hrktpg <a href="http://ggjj59849.blogspot.com/">トリーバーチ 鞄</a> zmaaty <a href="http://ggjj59849.blogspot.com/">トリーバーチ 鞄</a> sezquh amnfhe

pirms 8 gadiem, 2012.07.06 17:49

andrelis

baigi vajag sumbrus nāk jāņi šašlikos.

pirms 13 gadiem, 2008.04.16 21:32

Rucavas novadā