Slēdz Dunikas purva taku, Putnu vērošanas torni Papē un Pūsēnu kalna taku 10

Rūpējoties par iedzīvotāju drošību laikā, kad valstī izsludināts ārkārtējais stāvoklis, AS "Latvijas valsts meži" (LVM) no sestdienas slēdz daļu izveidoto tūrisma objektu - torņu, bunkuru un šauro purva taku, kur nav iespējams nodrošināt Covid-19 piesardzības pasākumu īstenošanu, liecina informācija LVM mājaslapā, vēsta LETA.

LVM pēdējā laikā novērojuši, ka cilvēku interese un vēlme doties dabā ir būtiski pieaugusi. "Mums ir prieks, ka varam nodrošināt iespēju iepazīt un novērtēt vairāk nekā 340 tūrisma objektus visā Latvijā, ko LVM ir izveidojusi un ik gadu uztur. Tāpēc apzināmies arī nepieciešamību nodrošināt drošu un atbildīgu atpūtu mežā," skaidro LVM Komunikācijas daļas vadītājs Tomass Kotovičs.

Atpūtas vietas, kur nav iespējama sociālā distancēšanās divu metru attālumā vai virsmu dezinfekcija, ir slēgtas. Pārējās dabas takas un atpūtas vietas arvien ir atvērtas, tomēr Kotovičs lūdz iedzīvotājus būt atbildīgiem un ievērot distanci arī šajos objektos.

Informācija par apmeklētājiem slēgtiem tūrisma objektiem pieejama LVM mobilajā lietotnē "LVM GEO" un "www.mammadabakarte.lv", tāpēc pirms došanās mežā LVM aicina iepazīties ar jaunāko informāciju.

No sestdienas uz laiku slēgti tādi LVM tūrisma objekti kā Aklā purva taka, Ančupānu skatu tornis, bērnu laukums pie Niedrāja ezera, Dunikas purva taka, Īles bunkurs, Jaunpils Elles kalna ala, Kalnanšu purva taka, Kamparkalna skatu tornis, Ložmetējkalna skatu tornis, Niedrāju-Pilkas purva taka, Oleru purva taka, Planču purva taka, Priedaines skatu tornis, Purezera purva taka, putnu vērošanas tornis Papes dabas parkā, Pūsēnu kalna taka, Stompaku partizānu mītnes taka, Teirumnīku purva taka, Ūdrkalna skatu tornis, Vasenieku purva taka.

LVM Mežkopības plānošanas vadītājs Edmunds Linde aicina ikvienu dabā gājēju atrast savu pastaigu vietu Latvijas valsts mežos. "Pastaigas maršruts 1,62 miljonu hektāru platībā ļauj iepazīt arvien jaunus meža ceļus, takas, stigas, kalnus un līdzenumus - tās ir plašas iespējas jauniem piedzīvojumiem un drošai atpūtai ik dienas," rosināja Linde.

Vietās, kas apmeklētājiem slēgtas, LVM lūdz nebojāt izvietotās aizlieguma zīmes un ievērot uzliktos norobežojumus.

Jau vēstīts, ka no 13.marta līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Ir aizliegti visi sabiedrībai publiski pieejami svētku, piemiņas, izklaides, kultūras, sporta, atpūtas pasākumi, kas tostarp notiek naktsklubos un diskotēkās, kā arī aizliegtas sapulces, gājieni, piketi un reliģiskās darbības veikšana pulcējoties. Tāpat ir ierobežota neorganizēta pulcēšanās kultūras, izklaides, atpūtas, sporta un reliģisko norišu vietās.

Visās sabidriskās vietās cilvēkiem obligāti jāievēro divu metru distance.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Stulbums.

Tad sledziet ari EZERA LAIPAS ciet, cik pilseta un cik laukos cilveki.

pirms gada, 2020.03.28 22:27

Mežzinis

Jo tālāk,jo trakāk.Covid 19 nav tik bīstams cik visa tā ažiotāža par šo

pirms gada, 2020.03.29 08:47

Mums nav pa ceļam.

Nerunā to,ko tu nezini,un nesmejies par tūkstošiem cilvēku,kuri apraud savus tuviniekus !!! Bet nu gudrāks un lepnāks par latvieti jau neviens pasaulē nav !! Tu jau vari dzīvot ar savu pārliecību,bet pilnīgā vienatnē, bez pārējās sabiedrības, respektē cilvēkus,kuri domā savādāk !!!

pirms gada, 2020.03.29 19:12

FloYd

Es piekrītu, ka vajag visādus drošības pasākumus. Šie ir no sadaļas anektdote. Nav nekāda sakara virusam ar šo vietu slēgšanu. Tas tikai radīs pretēju efektu!

pirms gada, 2020.03.29 13:07

Es pats to Flo Yd

Ir gan sakars! Uz laipas var tikai paspraukties garām pretimnācējam! Kāda tur runa par 2 metru distanci!

pirms gada, 2020.03.29 13:35

...un pa sētas taciņām ???

Nu ja grib spraukties garām viens otram degunu gar degunu, nu tad ir bīstami,bet ja muguru pie muguras, nekā traģiska tur nav !!!!

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.11 14:15

Skatu tornis bez skata

Skatu tornis Papē zem kritikas. Cik tūkstošus nopelnija šo torni būvējot LVM. Skats nekăds ko tur var braukt un redzēt kā izsaimniekoti līdzekļi. Info zīmes atkal pazudušas LVM atjaunojat zīmes ko esat atkal aizvākuši. Cilvēki uz nekurieni braucot klīst pa privātīpašumiem jautājot kur skatu tornis?

pirms gada, 2020.03.29 13:41

Māris

Būsim disciplinēti un cienīsim un saudzēsim cits citu visā nopietnība. Tie vairs nav joki !

pirms gada, 2020.03.29 14:12

Rucavas novadā