Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sikšņu pamatskola turas pretim laiku un likuma pārmaiņām 8

Rucavas novada Dunikas pagasta Sikšņu pamatskola ir viena no mazajām lauku skolām, kas turas pretim laiku un likumu pārmaiņām. Lai gan skolēnu skaits skolā ir neliels, gan vietējie, gan pašvaldība ir apņēmības pilni noturēt un saglabāt skolu līdzšinējā veidolā.

Skolas direktore Sandra Malakauska stāsta, ka šajā mācību gadā skolā zinības apgūst 40 audzēkņi. 1. klasē mācības uzsākuši pieci bērni, savukārt 9. klases absolventi būs septiņi. Sikšņos darbojas arī pirmskola.

Liels pluss esot Rucavas novada domes pretimnākšana, nodrošinot brīvpusdienas novada skolās no 5. līdz 9. klasei. Arī bērnudārza audzēkņiem pašvaldība nosedz pusdienu izmaksas, vecākiem jāmaksā par brokastīm un launagu. S. Malakauska pauž, ka tiek darīts viss, lai skola būtu saistoša gan bērniem, gan viņu vecākiem un varētu pastāvēt arī turpmāk.

Plašāk par Sikšņu pamatskolu lasiet "Kursas Laika" 3. oktobra numurā!

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Absolvents

Turaties! Nezinu kā ir tagad, bet pirms gadiem 15, 20 bija ļoti laba skola!

pirms 9 mēnešiem, 2019.10.03 21:24

Anna

Ir joprojām ļoti laba skola! Paldies! Sveiciens, Skolotāju dienā!

pirms 9 mēnešiem, 2019.10.03 22:12

jautājums

.... cik tad viens skolnieks izmaksā "bagātajam" Dunikas pagastam?

pirms 9 mēnešiem, 2019.10.06 12:57

Peļņas bērni ???

Cik nepārdomāts jautājums !!! Droši vien no cilvēka kam pašam bekad nav bijuši bērni,vai nu kas visu laiku savu bērnu izdevīgumu ir rēķinājis naudā!!! Sikšņu skola tiešām ir tāds sirsnīgs,kārtīga , mīļa un forša vietiņa ciema centrā, kur vietējie bērniņi un viņu vecāki cenšas saglabāt šo skolu un dzīvīgumu visā ciemā!Ja kādam šķiet ,ka vietējam pagastam viņu bērni nav izdevīgi, vai par dārgu izmaksā, tad tam jābrauc uz ārzemēm!!! Skolai nebūtu jādomā par izdzīvošanu ,ja visi ciema iedzīvotāji savus bērnus laistu Sikšņu skolā ,nevis lepni paceltu galvu sūtītu uz kaimiņu skolām,lai gan pašu skolai nav nekādas vainas, un ja runā par izmaksām,brauciens uz kaimiņu skolām nav ne praktiski izdevīgāks, ne lētāks materiālā ziņā! Izbrīnu rada tas,ka paši vecāki ir savulaik mācījušies savā ciema skoliņā un priecājušies par to !!!

pirms 9 mēnešiem, 2019.10.09 06:27

jautājums 2

to> 'Peļņas bērni ???' ....līdz cik tad jāsamazinās skolēnu skaitam lai skolas uzturēšana par nodokļu naudu nepārvērstos par skolotāju un citu tās darbinieku peļņas avotu? Un kā ir ar zināšanu 'kvalitāti' tādās mikro skolās?

pirms 9 mēnešiem, 2019.10.09 11:19

daunikas bers

un cik daunikas bērnu dodas macities uz citam skolam ????

pirms 9 mēnešiem, 2019.10.09 21:45

Nīcrucavas novads

Paši vietējie savus bērnus ved uz citu novadu izglītoties. Tā skola pastāv tikai priekš skolotājiem un pietuvinātajiem.

pirms 9 mēnešiem, 2019.10.10 10:34

Sis

pamestas skolinas gatavo nakosos traktoristus un slaucejas,jo anglu valodu un parejo nav kas iemaca Deputati izlaidumos parsvara ir redzami Liepajas skolas

pirms 9 mēnešiem, 2019.10.11 22:36

Rucavas novadā