Rucavnieks Artis Ķūsis šogad veiksmīgi darbojies vairākās nozarēs. Atbalstu sniegusi jauniegādātā tehnika 3

Rucavas novada bioloģiskajā saimniecībā “Kluči” lielais un ilgstošais vasaras sausums un karstums pārlieku lielu skādi nav nodarījis. Visas kultūras izdevies nosargāt, un, ja nu kāda no tām šogad ražo mazāk, tad to atsver cita. Tieši tādēļ ir tik svarīgi būt mobilam, apgūt zināšanas un, laukos saimniekojot, darboties vairākās nozarēs. “Klučos” uzsvars likts uz piena lopkopību un graudkopību, ko katrs savā pārziņā tur tēvs un dēls.

“Klučos” saimnieko un par dažādām graudaugu kultūrām atbildīgs ir Artis Ķūsis. Viņa pārziņā ir arī kartupeļu audzēšana. Saimnieks atzīst, ka šogad kartupeļu raža ir mazāka, taču ar graudiem kopumā paveicies. Lai gan mitruma trūkumu izjuta gan vasarāji, gan ziemāji – ražas bijušas labas.

A. Ķūsis pastāsta, ka saimniecībā tiek audzēti rudzi, auzas, zirņi nelielā – piecu hektāru – platībā. Piensaimniecībā ir ap 20 govju. Lai nodrošinātu tām barību, saimniecībā neiztikt bez siena ieguves platībām. Kopējais siena daudzums, pēc saimnieka aplēsēm, ir aptuveni 800 ruļļu.

Labi, ja ir pieejama moderna un daudzveidīga tehnika, kas darbus atvieglo un dzen uz priekšu, jo, kā izrādās, algot darbiniekus vairs nebūt nav izdevīgi. “Cilvēku resurss ir dārgāks nekā strādājot ar tehniku. Laiki, kad cilvēki gāja uz lauka un strādāja, ir pilnībā beigušies. Viss iet uz mehanizāciju. Saimnieki maksimāli paši visu daru,” pārliecinājies rucavnieks.

Plašāk par Arti Ķūsi lasiet "Kursas Laika" 10. oktobra numurā!

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Rucavas novadā