Rucavnieks Artis Ķūsis atklāj, kā būt veiksmīgam zemniekam 5

Rucavas novadā saimniekojošais Artis Ķūsis pirms mēneša piedalījās jauno zemnieku kongresā Briselē. Kā vienu no saviem veiksmes stāstiem viņš min vairāku lauksaimniecības nozaru apgūšanu un kultūru audzēšanu. “Jāiegulda nozarēs, kas prasa mazāk roku darba, kur var vairāk izmantot tehniku,” norāda zemnieks.

A. Ķūsis, izvērtējot aizvadīto sezonu, stāsta, ka šis viņam, tāpat kā daudziem citiem lauksaimniekiem, bijis viens no pārbaudījumu gadiem sausuma dēļ. “Tas visvairāk attiecas uz graudaugiem. Krūmaugi arī juta sausumu, lai gan ne tik daudz. Augiem, kuriem ir dziļāka sakņu sistēma, sausuma sekas izjuta mazāk. Tos glāba spēcīgās saknes,” norāda zemnieks.

A. Ķūsim kopā ar tēvu ir 150 hekt­āru apsaimniekojamās platības, vairums – nomātās zemes. Lielāko daļu platību izmanto graudaugu audzēšanai, trīs hektārus – kartupeļiem, pusotra hektāra – krūmaugiem, apmēram pushektārā dēsta sakņaugus. Arbūzi atstāti vien 0,2 hektāru platībā.

Taču svarīgāk par visu, izvēloties, ko audzēt, ir zināt izaudzētās produkcijas realizācijas apjomus un vietas. “Reklāma jau ir laba, bet, pirms audzē, kopj un iegulda darbu, vispirms jāsaprot, kur to visu liks. To silti iesaku ikvienam,” uzsver A. Ķūsis.

Plašāk sarunu ar Arti Ķūsi lasiet "Kursas Laika" 29. novembra numurā!

Pievieno komentāru

Komentāri 5

rolis

kas tā pa saimniecību arbūzi 3 ha kartupeli un čut labība,uz īrētas zemes,kā tur var nopelnīt

pirms 3 gadiem, 2018.11.29 12:03

ko?

Un cik ta tev, rolīt, pašam tā zemīte? Pus maišelis vismaz i, ko? :)))

pirms 3 gadiem, 2018.11.29 16:53

Prieks

Prieks , ka Artis kartigs , stradigs , laipns latvietis!!!!Kad Artis stradaja pagasta par soferi vins vienmer bija loti atsaucigs un izpalidzigs!Lai Jums Arti veiksmigs dzives cels!

pirms 3 gadiem, 2018.11.29 13:12

Janis

Tu esi labakais arti veiksmi turpmak darit darbus

pirms 2 gadiem, 2019.11.19 03:27

Rucavā