Rucavnieki bez autobusa nepaliks

Pēc starptautisko reisu slēgšanas 1. maijā rucavnieki bez autobusu satiksmes nepaliks. Uz Rucavu varēs nokļūt, izmantojot vietējos maršrutus.


Panāk vienošanos

Rucavas pagasta iedzīvotāju pārstāvji vienojušies ar AS “Liepājas Autobusu parks” (LAP) par vietējo maršrutu reisu laikiem, kas no 1. maija aizstās starptautiskos reisus. Rucavas pagastā aptaujāti un savus ierosinājumus izteikuši 288 iedzīvotāji. Sarunās ar LAP panākta vienošanās par abpusēji pieņemamu variantu. 

“Iedzīvotāji ir transporta badā jau daudzus gadus,” uzskata rucavniece Irēna Šusta. Viņa kopā ar Rucavas pagasta padomes deputāti Sandru Rozi strādājusi darba grupā, lai panāktu autobusu kustības uzlabošanu Rucavas pusē. Kaut arī simtprocentīgi visas rucavnieku vēlmes nav bijis iespējams īstenot, tomēr turpmāk autobusi no Rucavas uz Liepāju kursēs biežāk nekā līdz šim.

Brauks arī pusdienlaikā

“Pozitīvais ir tas, ka no Rucavas uz Liepāju katru dienu varēs aizbraukt arī pēc pulksten 8 no rīta,” atzīst I. Šusta. Paredzēts reiss pulksten 12 no Liepājas uz Rucavu un pulksten 13.20 no Rucavas uz Liepāju. Pēc iedzīvotāju lūguma rīta reisi Liepāja–Rucava–Nida un Nida–Rucava–Liepāja būs pārcelti desmit minūtes agrāk. Tas darīts tāpēc, lai atpakaļceļā varētu agrāk nokļūt Liepājā.

Sarunās panākts, ka katru dienu pulksten 17 no Liepājas brauks autobuss līdz Nidai, pēc tam atgriežoties rajona centrā. Līdz šim tas kursēja tikai piektdienās un brīvdienās. I. Šusta gan atzīst, ka nav izdevies panākt, lai autobuss brīvdienās kursētu arī vēlāk vakarā.

Liepājas rajona padomes Sabiedriskā transporta komisijas vadītāja Arta Brauna stāsta, ka komisija piekrīt jaunizveidotajam sarakstam. Latvijas Autotransporta direkcijai vēl jāapstiprina lēmums par izveidoto maršrutu iekļaušanu reģionālajā maršrutu tīklā. Pēc tam tiks publicēts pilnīgs autobusu kustības saraksts.

Pievieno komentāru

Rucavas novadā