Rucavniece Liene Zeme akmeņus iemaina pret pļavu un izmēģina spēkus vairākās nišās

Rucavas novada “Lauru” mājās, vecāku īpašumā, savu saimniekošanu uzsākusi arī meita Liene Zeme. Viņa pārstāv to jaunās paaudzes daļu, kas savu nākotni saskata tieši laukos. Lai gan studējusi dizainu Liepājā un bijusi iespēja ikdienu vadīt pilsētā, šī vide nav uzrunājusi. “Kāpēc dzīvot akmeņos, ja visapkārt ir daba, svaigs gaiss, miers?” savu izvēli pamato rucavniece.

Liene stāsta, ka brīdī, kad domājusi, kas ir tas, ar ko laukos varētu nodarboties, viņai prātā radusies doma: “Varētu priekš sevis tējas audzēt, nevis veikalos pirkt.” Tad nu nolemts – darīts. Saimniekošanai ģimene viņai piešķīrusi 0,3 hekt-ārus lielu zemesgabalu, kurā 2013. gadā pirmās tikušas iestādītas kumelītes. Gan tāpēc, ka to tēja ir plaši zināma un garda, gan tādēļ, ka brīvā dabā tās arvien retāk sastopamas. Kumelītes labi iedzīvojušās, izdevies novākt un izžāvēt gana daudz drogu. Pat tik daudz, ka pieticis pašai un ģimenei un vēl palicis pāri. Tad nu nolemts, lai nelaistu vērtīgās tējas zudumā, tās piedāvāt interesentiem vietnē “Facebook”.

Liene skaidro, ka visu par dažādu augu labajām īpašībām, to audzēšanas apstākļiem un citu savai nodarbei vērtīgu informāciju atrod lielākoties ekspertu grāmatās.

Plašāk lasiet "Kursas Laika" 18. jūlija numurā!

Pievieno komentāru

Rucavas novadā