Rucavas novads lūgs valdību novada teritorijā izsludināt ārkārtējo situāciju lauksaimniecībā 12

Šonedēļ Rucavas novada domes deputāti ārkārtas domes sēdē nolēma lūgt Ministru kabinetu izsludināt ārkārtējo situāciju Rucavas novada pašvaldības administratīvajā teritorijā, liecina ārkārtas domes sēdes lēmums.

Domes sēdē izskatīja zemnieku un zemnieku saimniecību "Timbras" un "Lendumi" iesniegumu, kurā norādīts, ka maijā, jūnijā un jūlijā Rucavas novada teritorijā nokrišņu daudzums bijis nepietiekams augu normālai veģetācijai, kā arī attīstības un augšanas nodrošināšanai, vēsta LETA.

Tā rezultātā pašlaik lauksaimniecības zemes daudzviet ir izkaltušas un augi novārguši vai pilnībā iznīkuši. Zemnieki aicina novadā izsludināt ārkārtas situāciju, jo sausums apdraud šā rudens ražu. Atjaunotie zālāji izdeguši un dod mazāku ražu, šajā laikā lopkopības produkcijas apjoms ir samazinājies un turpina kristies, zālāju atāls neaug, tātad radušos zaudējumus nav iespējams atgūt, norādīts domes sēdes protokolā.

Lēmumu lūgt valdībai Rucavas novada administratīvajā teritorijā izsludināt ārkārtējo situāciju lauksaimniecībā, domes deputāti pieņēma, pamatojoties uz likuma "Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli" 4.panta otro daļu, kurā noteikts, ka ārkārtējo situāciju var izsludināt tāda valsts apdraudējuma gadījumā, ja būtiski apdraudēta saimnieciskās darbības drošība, 5.panta pirmo daļu un 6.panta pirmās daļas 3.punktu, kurā teikts, ka pašvaldības dome var lūgt izsludināt ārkārtējo situāciju un iepriekš minētā likuma 5.panta pirmās daļas nosacījumiem par to, ka ārkārtējo situāciju izsludina Ministru kabinets uz noteiktu laiku, bet ne ilgāk par trim mēnešiem.

Deputāti vienojās nosūtīt vēstuli Ministru kabinetam, Zemkopības ministrijai, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

sviests

Kā JUMS SUŠĶI NAV KAUNA VISU LAIAKU NĪDĒT TO LIETUS TO SAUSUMS EJIET CITĀ BIZNESĀ, UN TAD JŪS SAPRATĪSIET KA NEKUR NAV ŠOKOLĀDE.

pirms gada, 2019.08.02 17:19

Dullais

tad jau trimmerētāji ar var prasīt naudu? Ja reiz sausums, tad tiem ar nav ko darīt ne ? Paši vainīgi!!!

pirms gada, 2019.08.03 07:54

Priekulis

Būs labi, nosprāgs govis, ies lauķi par ratiņstūmējiem lielveikalā Liepājā.

pirms gada, 2019.08.03 11:23

Mikeness

Zemniekus ir jàgodà un jàciena, jo bez laukiem pilsètà uz akmeņiem nekas neaug!
Tiem 3 komentètàjiem, lai tik teiktais neatnàk atpakaļ pašiem! Zeme kà tàda var piederèt cilvèkiem, kuri paši to apstràdà, tà ka z.s. ir tiesìbas šajà gadìjumà izsludinàt àrkàrtas situàciju sakarà ar sauso laiku. Visiem tukšu salmu kùlèjiem nav nekàdas sajègas par dzìvi laukos un darbiem!

pirms gada, 2019.08.03 13:42

dotētais dīzelis

Kaukšana un zagšana laucinieka ikdiena.

pirms gada, 2019.08.03 16:19

dotētais dīzelis

Jā, jo mani vecāki bija kolhoznieki, esmu laucinieks.

pirms gada, 2019.08.03 17:12

Brīnums

Kauns un negods ka Latvijā dzivo tadi ļaudis kas spēj lietot tadus vārdus par zemniekiem kuri stādā lai izdzīvotu ,Nekaunīgie novēlejumi gudrrunātājiem var ieriebt kādreiz netikai sausums

pirms gada, 2019.08.03 20:32

zili brīnumi

Tad nu gan brīnumu lietas notiek tai Rucavā, vasarā sausums, rudenī plūdi, ziemā sniegs .....kā neveicas tiem nabaga cilvēkiem !

pirms gada, 2019.08.04 22:54

CEPIENS

Atradušies, par ko cepties! It kā pirmo gadu būtu šāda situācija! Viens mazs raksts ar faktu- un šitāda žults! Sakārtojiet savas domas un dzīvi- tad nebūs anonīmi jāganās!

pirms gada, 2019.08.05 06:32

ejT

miglotājā ūdens un uz priekšu,jo miglot taču varēja daudzās platības katru nedēļu,tad var arī saliet ūdeni,bet tas jau nenes peļņu

pirms gada, 2019.08.05 11:47

Nazītis

Nē, nu man nav ko teikt, tad jau sēņotāji arī kompensācijas var pieprasīt.....sēnes dēļ sausuma slikti aug!

pirms gada, 2019.08.05 18:01

Rucavas novadā