Rucavas novada iedzīvotāji satraucas, ka iet postā vēsturiskā sēta "Vītolnieki" 7

Rucavas novada Papē Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja filiāle “Vītolnieki” izraisījusi bažas vietējo iedzīvotāju vidū. Viņi uzskata, ka atsevišķām muzeja ēkām un elementiem nepieciešami atjaunošanas darbi.

“Vītolnieki” ietilpst Papes Ķoņu ciemā, turklāt zvejniekciema apbūves komplekss ir tautas celtniecības arhitektūras piemineklis ar 11 objektiem. Brīvdabas muzeja vadība norāda, ka tieši šis statuss uzliek atbildību īpašumu un ekspozīciju remontu veikt tā, lai viss tiktu saglabāts autentiskā izskatā.

“Ēkām nepieciešama atjaunošana. Rodas sajūta, ka Brīvdabas muzejam par šīm ēkām nav intereses,” norāda kāds papenieks. Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja filiāles vadītāja vietnieks un galvenais krājuma glabātājs Mārtiņš Kuplais norāda, ka ēkām darbi tiek veikti, turklāt secīgi un ievērojot to veikšanas biežumu un nepieciešamību. Otrkārt, šo darbu veikšana ir atkarīga no laikapstākļiem, speciālistu piesaistes un tehniskās palīdzības.

Plašāk par "Vītolniekiem" lasiet "Kursas Laika" 24. oktobra numurā!

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Vītolniekus jāved uz rīgu

Klēti atjaunoja jumtu ieklāja jau modernā veidā. Senatnē izmantoja gņuteles un priežu saknes ar ko sēja jumta niedres. Tagad pat nezin jo visu grib fiksi un ķap ļap. Tad jau mutnieks būs noraizējies par ēku likteni un grib darbu dabūt muzejā. Mieme tik reti tur Papē parādās ka vairāk muzejs ir slēgts nekā atvērts. Vītolnieku mājas jāpārved uz Rīgu. Būs tukša vieta un muzejs varēs kādam leitim zemi nopārdot .

pirms gada, 2019.10.25 12:41

Vecs Papinieks

Ta Vitolnieku maja nu nav nekas tada, ka daudzas citas majas Gan Pape gan Nida bet toreiz Vitolnieku meita kura agrak stradaja Riga un vinai bija daudz pazinu, pardeva muzejam jo pati sanema naudu par maju un vel viltigi dzivoja taja un brauca draugi atpusties...Tur neka nav vesturiska!!!drizak tos eksponatus atdot Muitnieku maju saimniekam kas tur dzivo uz vietas!!!!!

pirms gada, 2019.10.25 13:35

Melita.,

dzirdēts ka jokainais ivarelis pārdod savu ūķi liesiem .

pirms gada, 2019.10.25 22:33

trallallā

Rucavas novada iedzīvotājus allaž satraukušas GLOBĀLAS problēmas :D :D :D

pirms gada, 2019.10.26 17:20

Tērvetes draugi

Satraukumam nav pamata. Nevēlas lai ir Papē tas muzejs jaucat nost un kā minēts iepriekš uz Rīgu vedat. Nebūs muļķiem satraukuma.

pirms gada, 2019.10.26 18:51

Leiši turpina kāpu apbūvi

Satraukums ir beidzies. Novadu pievienos Grobiņai

pirms 11 mēnešiem, 2020.02.21 08:35

Rucavas novadā